top of page
DJI_0080.JPG

Ürünlerimiz

Madencilik, tünel projeleri, yol projeleri vb.'de ihtiyaç duyduğunuz patlayıcı maddelerin üretimini ve satışını sağlamaktayız. Yemlemeye duyarlı, kapsüle duyarlı patlayıcı maddeler, elektriksiz kapsül ve ticari ürünlerin satışını sağlamaktayız.

520x431zoS5HqpzZZv3R1N.png

Kapsüle Duyarlı Patlayıcı Maddeler

SUPERPOWER 90, açık ocak ve tünel patlatmaları her türlü yer altı ve yer üstü patlatma operasyonları için tasarlanmış, üstün kaya kırma özelliğine sahip kapsüle duyarlı emülsiyon patlayıcı maddedir. SUPERPOWER 90, kimyasal yapısında TNT ve Nitrogliserin gibi tehlikeli patlayıcı kimyasalları içermez. Patlama sonucunda açığa çıkardığı enerji, diğer emülsiyon patlayıcılara nazaran daha fazladır.

Yemlemeye Duyarlı Patlayıcı Maddeler

  SOLARGEL-E, yemlemeye duyarlı emülsiyon patlayıcıdır. Kapsüle duyarlı değildir. ANFO ile Emülsiyon’un karışımından elde edilir. Genellikle, sulu deliklerde Anfo yerine kullanılmakla birlikte, her tür kayaç yapısında daha iyi parçalanma ve patlayıcı madde maliyetini düşürmek amacıyla kuru deliklerde de kullanılır. Daha iyi taban kesmesi, parçalanma ve öteleme için delik dibi şarjı olarak ta SOLARGEL-E kullanılması önerilir.

 Ticari adı SOLARANFO olan ürün, ağırlıkça % 94,5 Amonyum Nitrat ve % 5,5 oranında mazotun fabrika ortamında karışımından elde edilen toz patlayıcıdır. ANFO’ nun istenilen özellikte olması için en önemli etken, kullanılan hammaddelerin teknik özelliklerinin ANFO üretimine uygun olmasıdır.

520x431f5zH3E2cLTQ1K6p.png
K 46 SOLAR TORBA BEYAZ kopya.jpg

Elektriksiz Kapsüller

stl.jpg

SUPREMEDET-S sahip olduğu (3L) 3 katmanlı şok tüp teknolojisi ile üstün performans sağlar. Sınırsız gecikme imkanı sunan SUPREMEDET-S elektriksiz ateşleme sisteminde enerji, şok tüp içerisinden ilerler ve kapsülü infilak ettirir. Bu esnada şok tüp, infilaklı fitilin aksine zarar görmediği gibi delik içerisindeki patlayıcıyı da sağırlaştırmaz. Elektriksiz ateşleme sistemi olması sebebiyle elektriksel alanlar ve statik elektrikten etkilenmez. Son derece güvenli bir ateşleme sistemidir. SUPREMEDET-S, sonsuz gecikme imkanı sunması sebebiyle de patlatma kaynaklı çevresel etkileri minimum seviyelere indirgemek için ideal bir çözümdür.

Supreme Cord Relay, Supreme DETS, Supreme Plain Detonators ve SolarCord hakkında detaylı bilgi için

SUPREME CORD RELAY KUTU.jpg
bottom of page