Plugins - Smush Image Optimization – Optimize Images - en to tr translation catalogue (823 entries)

en: Re-check Images
tr: Görüntüleri Yeniden Kontrol Edin

en: Continue Scanning
tr: Taramaya Devam Et

note: translators: 1: Open link, 2: Close the link
en: Cancelling the scan would result in inaccurate statistics. Are you sure you want to cancel? If you’re facing issues, please refer to our %1$stroubleshooting guide%2$s.
tr: Taramanın iptal edilmesi yanlış istatistiklere neden olacaktır. İptal etmek istediğinizden emin misiniz? Sorunlarla karşılaşıyorsanız, lütfen %1$ssorun giderme kılavuzumuza%2$s bakın.

en: Scan Hasn’t Finished Yet!
tr: Tarama Henüz Bitmedi!

en: Cancel Anyway
tr: Yine de İptal Et

en: Continue Smushing
tr: Smushing'e Devam Et

en: Bulk Smush Hasn’t Finished Yet!
tr: Bulk Smush Henüz Bitmedi!

note: translators: 1: Open link, 2: Close the link
en: Scan failed due to limited resources on your site. We have adjusted the scan to use fewer resources the next time. Please retry or refer to our %1$stroubleshooting guide%2$s to help resolve this.
tr: Sitenizdeki sınırlı kaynaklar nedeniyle tarama başarısız oldu. Taramayı bir dahaki sefere daha az kaynak kullanacak şekilde ayarladık. Lütfen yeniden deneyin veya bu sorunu çözmeye yardımcı olması için %1$ssorun giderme kılavuzumuza%2$s bakın.

en: Scan Failed!
tr: Tarama Başarısız!

note: translators: 1: Open link, 2: Close the link translators: 1: Open a link, 2: Close the link
en: Bulk Smush failed due to problems on your site. Please retry or refer to our %1$stroubleshooting guide%2$s to help resolve this.
tr: Sitenizdeki sorunlar nedeniyle Bulk Smush başarısız oldu. Lütfen yeniden deneyin veya bu sorunu çözmeye yardımcı olması için %1$ssorun giderme kılavuzumuza%2$s bakın.

en: Bulk Smush Failed!
tr: Bulk Smush Başarısız Oldu!

note: translators: 1: Open link, 2: Close the link
en: Your site seems to have an issue with loopback requests. Please retry or refer to our %1$stroubleshooting guide%2$s to help resolve this.
tr: Sitenizde geri döngü istekleriyle ilgili bir sorun var gibi görünüyor. Lütfen yeniden deneyin veya bu sorunu çözmeye yardımcı olması için %1$ssorun giderme kılavuzumuza%2$s bakın.

en: Error Encountered!
tr: Hata ile Karşılaşıldı!

note: translators: 1: Open span tag <span>, 2: Open a link, 3: Close the link, 4: Close span tag </span>
en: Scan failed due to limited resources on your site. We have adjusted the scan to use fewer resources the next time. %1$sPlease retry or refer to our %2$stroubleshooting guide%3$s to help resolve this.%4$s
tr: Sitenizdeki sınırlı kaynaklar nedeniyle tarama başarısız oldu. Taramayı bir dahaki sefere daha az kaynak kullanacak şekilde ayarladık. %1$sLütfen tekrar deneyin veya bu sorunu çözmeye yardımcı olması için %2$ssorun giderme kılavuzumuza%3$s bakın.%4$s

note: translators: 1: Opening <button> tag, 2: Closing button, 3: Opening support link, 4: Closing the link
en: Please try the %1$sDirect Conversion%2$s method if you don’t have server access, or %3$scontact support%4$s for further assistance.
tr: Sunucu erişiminiz yoksa lütfen %1$sDirekt Çevirme%2$s yöntemini deneyin veya daha fazla yardım için %3$sdestekle iletişime geçin%4$s.

en: Automatic updation of .htaccess rules failed. Please ensure the file permissions on your .htaccess file are set to 644, or switch to manual mode to add the rules yourself.
tr: .htaccess kurallarının otomatik güncellenmesi başarısız oldu. Lütfen .htaccess dosyanızdaki dosya izinlerinin 644 olarak ayarlandığından emin olun veya kuralları kendiniz eklemek için manuel moda geçin.

note: translators: path that couldn't be written
en: We couldn't create the WebP directory "%s". This is probably due to your current folder permissions. You can also try to create this directory manually and try again.
tr: “%s” WebP dizinini oluşturamadık. Bu muhtemelen mevcut klasör izinlerinizden kaynaklanmaktadır. Bu dizini manuel olarak oluşturmayı da deneyebilir ve tekrar deneyebilirsiniz.

en: The rules have been applied, but the images are still not being served in WebP format. We recommend that you contact your hosting provider to learn more about the cause of this problem.
tr: Kurallar uygulandı, ancak görüntüler hala WebP biçiminde sunulmuyor. Bu sorunun nedeni hakkında daha fazla bilgi edinmek için barındırma sağlayıcınızla iletişime geçmenizi öneririz.

en: The images are served in WebP format.
tr: Görüntüler WebP formatında sunulur.

en: Optimize original images
tr: Orijinal görüntüleri optimize edin

en: CDN status has changed.<br/>If you have a page caching plugin or server caching, please clear it to ensure everything works as expected.
tr: CDN durumu değişti.<br/>Sayfa önbelleğe alma eklentiniz veya sunucu önbelleğiniz varsa, her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için lütfen temizleyin.

note: translators: 1: Opening a link, 2: Closing a link
en: Enable this option to serve original files to unsupported browsers. %1$sCheck Browser Compatibility%2$s.
tr: Desteklenmeyen tarayıcılara orijinal dosyaları sunmak için bu seçeneği etkinleştirin. %1$sTarayıcı Uyumluluğunu Kontrol Et%2$s.

en: Enable JavaScript Fallback
tr: JavaScript Fallback etkinleştirin

en: Use JavaScript to serve original image files to unsupported browsers.
tr: Desteklenmeyen tarayıcılara orijinal görüntü dosyalarını sunmak için JavaScript kullanın.

en: Legacy Browser Support
tr: Eski Tarayıcı Desteği

en: Reconfigure
tr: Yeniden Yapılandır

en: Direct Conversion
tr: Direkt Dönüştürme

en: Server Configuration
tr: Sunucu Yapılandırması

note: translators: %1$s - opening strong tag, %2$s - closing strong tag
en: Add one keyword per line. E.g. %1$s#image-id%2$s or %1$s.image-class%2$s or %1$slogo_image%2$s or %1$sgo_imag%2$s or %1$sx.com/%2$s
tr: Her satıra bir anahtar kelime ekleyin. Örneğin %1$s#image-id%2$s veya %1$s.image-class%2$s veya %1$slogo_image%2$s veya %1$sgo_imag%2$s veya %1$sx.com/%2$s

en: Add keywords, one per line
tr: Her satıra bir tane olmak üzere anahtar kelimeler ekleyin

en: Specify keywords from the image or iframe code - classes, IDs, filenames, source URLs or any string of characters - to exclude from lazy loading (case-sensitive).
tr: Lazy load hariç tutmak için görüntü veya iframe kodundaki anahtar kelimeleri (sınıflar, kimlikler, dosya adları, kaynak URL’ler veya herhangi bir karakter dizisi) belirtin (büyük/küçük harfe duyarlı).

en: Keywords
tr: Anahtar Kelimeler

en: View Full Report
tr: Raporun Tamamını Görüntüle

note: translators: %1$d - number of failed images, %2$d - total number of images
en: %1$d/%2$d image resulted in an error | %1$d/%2$d images resulted in an error, check the logs for more information
tr[0]: %1$d/%2$d görüntüsü bir hatayla sonuçlandı
tr[1]: %1$d/%2$d images resulted in an error, check the logs for more information

note: translators: %1$s - Requires PHP version - %2$s URL to an article about our hosting benefits.
en: Your site is running an outdated version of PHP that is no longer supported or receiving security updates. Please update PHP to at least version %1$s at your hosting provider in order to activate Smush, or consider switching to <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WPMU DEV Hosting</a>.
tr: Siteniz artık desteklenmeyen veya güvenlik güncellemeleri almayan eski bir PHP sürümünü çalıştırıyor. Smush'ı etkinleştirmek için lütfen PHP'yi barındırma sağlayıcınızda en az %1$s sürümüne güncelleyin veya <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WPMU DEV Hosting</a>'e geçmeyi düşünün.

note: translators: %s: Discount
en: Unlock now with Pro and get %s off.
tr: Pro ile şimdi kilidi açın ve %s indirim kazanın.

note: translators: %s: Discount percent
en: Upgrade For %s Off!
tr: %s İndirim İçin Yükseltin!

en: 5x your compression with Ultra
tr: Ultra ile sıkıştırmanızı 5 katına çıkarın

en: 🚀 Ultra - unlock 5x more compression
tr: 🚀 Ultra - 5 kat daha fazla sıkıştırmanın kilidini açın

note: translators: 1: Opening <strong> 2: Closing </strong>
en: Choose the level of compression that suits your needs. We recommend %1$sUltra%2$s for faster sites and impressive image quality.
tr: İhtiyaçlarınıza uygun sıkıştırma seviyesini seçin. Daha hızlı siteler ve etkileyici görüntü kalitesi için %1$sUltra%2$s öneririz.

en: Choose Compression Level
tr: Sıkıştırma Seviyesini Seçin

en: Improve page speed with Ultra
tr: Ultra ile sayfa hızını artırın

en: Choose the level of compression that suits your needs.
tr: İhtiyaçlarınıza uygun sıkıştırma seviyesini seçin.

en: Smush Mode
tr: Smush Modu

en: Discover why we're trusted by 97% of our customers and unlock the ultimate image optimization capabilities to deliver blazing-fast websites with stunning visuals.
tr: Müşterilerimizin %97’si tarafından neden bize güvenildiğini keşfedin ve çarpıcı görsellere sahip son derece hızlı web siteleri sunmak için en üst düzey görüntü optimizasyon yeteneklerinin kilidini açın.

en: Join 1 Million+ Happy Users
tr: 1 Milyondan Fazla Mutlu Kullanıcıya Katılın

note: translators: %d: Number of CDN PoP locations
en: Optimize the performance of your site and ace that Google PageSpeed score with a full caching suite, automatic asset optimization, and our blazing-fast %d-point CDN.
tr: Sitenizin performansını optimize edin ve tam bir önbellek paketi, otomatik varlık optimizasyonu ve son derece hızlı %d-point CDN’imiz ile Google PageSpeed puanını yükseltin.

en: Experience up to 5x better compression than Super Smush. Optimize your images even further and make your pages load faster than ever.
tr: Super Smush’a göre 5 kata kadar daha iyi sıkıştırma deneyimi yaşayın. Resimlerinizi daha da optimize edin ve sayfalarınızın her zamankinden daha hızlı yüklenmesini sağlayın.

en: Serve images faster with Ultra Compression
tr: Ultra Sıkıştırma ile görüntüleri daha hızlı sunun

note: translators: 1: Opening <strong>, 2: Closing </strong>
en: Automatically compress and resize huge images without any size limitations. %1$sGet up to 5x better savings with Ultra compression%2$s and fix your Google PageSpeed score with the best image optimizer WordPress has ever known.
tr: Büyük resimleri boyut sınırlaması olmadan otomatik olarak sıkıştırın ve yeniden boyutlandırın. %1$sUltra sıkıştırma%2$s ile 5 kata kadar daha iyi tasarruf elde edin ve WordPress’in şimdiye kadar bildiği en iyi görüntü iyileştirici ile Google PageSpeed puanınızı düzeltin.

en: Get faster sites with Hummingbird Pro
tr: Hummingbird Pro ile daha hızlı siteler elde edin

note: translators: 1: opening <strong>, 2: closing </strong>
en: %1$sUltra:%2$s Unlock unprecedented compression levels up to 5x greater than Super, while preserving remarkable image quality. The ultimate choice for unparalleled performance.
tr: %1$sUltra:%2$s Olağanüstü görüntü kalitesini korurken Super’den 5 kata kadar daha yüksek benzersiz sıkıştırma seviyelerinin kilidini açın. Benzersiz performans için nihai seçim.

note: translators: 1: opening <strong>, 2: closing </strong>
en: %1$sSuper:%2$s Harness the power of lossy compression for substantial file size reduction with excellent image clarity. Accelerate page loads for better performance.
tr: %1$sSuper:%2$s Mükemmel görüntü netliği ile dosya boyutunu önemli ölçüde azaltmak için kayıplı sıkıştırmanın gücünden yararlanın. Daha iyi performans için sayfa yüklemelerini hızlandırın.

note: translators: 1: opening <strong>, 2: closing </strong>
en: %1$sBasic:%2$s Achieve flawless, lossless compression for pixel-perfect images. Minimal file size reduction, negligible impact on speed.
tr: %1$sBasit:%2$s Piksel mükemmelliğinde görüntüler için kusursuz, kayıpsız sıkıştırma elde edin. Minimum dosya boyutu küçültme, hız üzerinde ihmal edilebilir etki.

en: Basic
tr: Basit

en: Enable Ultra Smush
tr: Ultra Smush’ı Etkinleştir

en: Optimize images up to 5x more than Super Smush with our professional grade multi-pass lossy compression.
tr: Profesyonel sınıf çok geçişli kayıplı sıkıştırmamızla görüntüleri Super Smush’a göre 5 kata kadar daha fazla optimize edin.

en: Upgrade to Pro to Smush larger images.
tr: Daha büyük resimleri sıkıştırmak için Pro’ya yükseltin.

en: Upgrade to Serve GIFs faster with CDN.
tr: CDN ile GIF’leri daha hızlı sunmak için yükseltin.

en: Includes better GIF performance
tr: Daha iyi GIF performansı içerir

en: UNLOCK NOW WITH PRO
tr: PRO İLE ŞİMDİ KİLİDİ AÇIN

note: translators: %s: Discount
en: Upgrade to Pro and get %s off
tr: Pro’ya yükseltin ve %s indirim kazanın

note: translators: %s: File path.
en: Smush was successful but we were unable to save the file due to a file system error: [%s].
tr: Smush başarılı oldu ancak bir dosya sistemi hatası nedeniyle dosyayı kaydedemedik: [%s].

note: translators: 1: Resized path, 2: Original path.
en: Failed to copy from [%1$s] to [%2$s]
tr: [%1$s]’den [%2$s]’ye kopyalama başarısız oldu

note: translators: 1: Resized path, 2: Resized file size, 3: Original path, 4: Image id, 5: Original file size
en: The resized image [%1$s](%2$s) is larger than the original image [%3$s(%4$d)](%5$s).
tr: Yeniden boyutlandırılan görüntü [%1$s](%2$s), orijinal görüntüden [%3$s(%4$d)](%5$s) daha büyük.

note: translators: %s: Resized path
en: The resized image [%s] does not exist.
tr: Yeniden boyutlandırılmış görüntü [%s] mevcut değil.

note: translators: 1: Original path, 2: Image id.
en: Cannot resize image [%1$s(%2$d)].
tr: Görüntü [%1$s(%2$d)] yeniden boyutlandırılamıyor.

note: translators: %d: Image id.
en: Could not find a suitable source image for resizing media item [%d].
tr: Medya öğesini [%d] yeniden boyutlandırmak için uygun bir kaynak görüntü bulunamadı.

note: translators: %s: Error message.
en: The image editor was unable to save the image: %s
tr: Görüntü düzenleyici görüntüyü kaydedemedi: %s

note: translators: 1: Image path, 2: Image id, 3: Error message.
en: Image Editor cannot load file [%1$s(%2$d)]: %3$s.
tr: Görüntü Düzenleyici [%1$s(%2$d)]: %3$s dosyasını yükleyemiyor.

note: translators: 1: Converted path, 2: Converted file size, 3: Original path, 4: Original file size
en: The new file [%1$s](%2$s) is larger than the original file [%3$s](%4$s).
tr: Yeni [%1$s](%2$s) dosyası orijinal [%3$s](%4$s) dosyasından daha büyük.

en: Skipped: Smushed file is larger than the original file.
tr: Atlandı: Sıkıştırılmış dosya orijinal dosyadan daha büyük.

note: translators: %1$s - <a>, %2$s - </a>
en: We noticed that your site is configured to completely offload intermediate thumbnail sizes (they don't exist in your Media Library), so Smush can't optimize those images. You can still optimize your %1$sOriginal Images%2$s if you want to.
tr: Sitenizin ara küçük resim boyutlarını tamamen boşaltacak şekilde yapılandırıldığını fark ettik (Medya Kitaplığınızda mevcut değiller), bu nedenle Smush bu görüntüleri optimize edemez. İsterseniz %1$sOrijinal Görüntüler%2$s’lerinizi yine de optimize edebilirsiniz.

note: translators: %s: Error message
en: Image not restored. %s
tr: Görüntü geri yüklenmedi. %s

note: translators: %s: Smush image filter
en: Skipped with %s filter.
tr: %s filtresi ile atlandı.

note: translators: 1: Exceeded size limit file name, 2: Image size limit
en: Skipped (%1$s), file size limit of %2$s exceeded
tr: Atlandı (%1$s), %2$s dosya boyutu sınırı aşıldı

note: translators: %s: Image mime type
en: The mime type %s is not supported by Smush.
tr: Mime türü %s Smush tarafından desteklenmiyor.

en: Attachment is not an image so it can't be smushed.
tr: Ek bir resim değildir, bu nedenle sıkıştırılamaz.

en: Not found any failed items.
tr: Herhangi bir başarısız öğe bulunamadı.

note: translators: 1: <br/> tag, 2: Image file size
en: %1$sMain Image size: %2$s
tr: %1$sAna Görüntü boyutu: %2$s

en: Skipped: Image is already optimized.
tr: Atlandı: Görüntü zaten optimize edilmiştir.

en: We recommend regenerating the thumbnails.
tr: Küçük resimlerin yeniden oluşturulmasını öneririz.

en: We recommend using the restore image function to regenerate the thumbnails.
tr: Küçük resimleri yeniden oluşturmak için görüntüyü geri yükle işlevini kullanmanızı öneririz.

en: Background scan is already in processing.
tr: Arka plan taraması zaten işleniyor.

note: Translators: %1$s: opening strong tag, %2$s: closing strong tag, %s: settings link, %3$s: opening a and strong tags, %4$s: closing a and strong tags
en: We can see you have WP Offload Media installed. If you want to optimize your S3 images you'll need to %3$supgrade to Smush Pro%4$s
tr: WP Offload Media’nın yüklü olduğunu görebiliyoruz. S3 resimlerinizi optimize etmek istiyorsanız %3$sSmush Pro%4$s yükseltmeniz gerekir

note: Translators: %1$s: opening strong tag, %2$s: closing strong tag, %s: settings link, %3$s: opening a and strong tags, %4$s: closing a and strong tags
en: We can see you have WP Offload Media installed. If you want to optimize your S3 images, you’ll need to enable the %3$sAmazon S3 Support%4$s feature in Smush’s Integrations.
tr: WP Offload Media’yı yüklediğinizi görebiliyoruz. S3 görüntülerinizi optimize etmek istiyorsanız, Smush’ın Entegrasyonlarında %3$sAmazon S3 Support%4$s özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

en: Once Smush completes the recheck process it will begin the Smush, it is recommended to keep this page open to initiate bulk image compression.
tr: Smush yeniden kontrol işlemini tamamladığında Smush’ı başlatacaktır, toplu görüntü sıkıştırmayı başlatmak için bu sayfanın açık tutulması önerilir.

en: Upon completion of the image recheck process, Smush will automatically proceed to initiate bulk image compression.
tr: Görüntü yeniden kontrol işleminin tamamlanmasının ardından, Smush otomatik olarak toplu görüntü sıkıştırma işlemini başlatmaya devam edecektir.

note: translators: 1: <strong> 2: </strong>
en: %1$sBackup original images%2$s must be enabled if you wish to retain the original PNG image as a backup.
tr: Orijinal PNG görüntüsünü yedek olarak saklamak istiyorsanız %1$sOrijinal görüntüleri yedekle%2$s etkinleştirilmelidir.

en: Close this dialog.
tr: Bu iletişim kutusunu kapatın.

en: Cancel Scan
tr: Taramayı İptal Et

note: translators: 1: Open span tag <span> 2: Close span tag </span>
en: Image re-check in progress - %1$s0 seconds%2$s remaining
tr: Görüntü yeniden kontrolü devam ediyor - %1$s0 saniye%2$s kaldı

en: Scanning Media Library
tr: Medya Kitaplığını Tarama

note: translators: %s: Resume Bulk Smush link
en: Resume Bulk Smush
tr: Toplu Sıkıştırmaya Devam Et

note: translators: %s: Resume Bulk Smush link
en: Image re-check complete. %s
tr: Görüntü yeniden kontrolü tamamlandı. %s

en: Re-check Now
tr: Şimdi Yeniden Kontrol Edin

en: Some images might need to be rechecked to ensure statistical data is accurate.
tr: İstatistiksel verilerin doğru olduğundan emin olmak için bazı görüntülerin yeniden kontrol edilmesi gerekebilir.

note: translators: %s Email address
en: Be notified via email about the bulk smush status when the process has completed. You'll receive an email at %s.
tr: İşlem tamamlandığında toplu smush durumu hakkında e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz. %s adresinden bir e-posta alacaksınız.

en: Includes a 30-day money-back guarantee
tr: 30 günlük para iade garantisi içerir

en: Get Smush Pro for a faster WP SITE
tr: Daha hızlı bir WP SİTESİ için Smush Pro’yu edinin

en: We offer a full 30-day money-back guarantee. So if Smush isn’t the best image optimizer you’ve ever used, let us know and we’ll refund all of your money immediately.
tr: Tam 30 günlük para iade garantisi sunuyoruz. Yani Smush şimdiye kadar kullandığınız en iyi görüntü iyileştirici değilse, bize bildirin ve paranızın tamamını hemen iade edelim.

en: Zero risk, 30-day money-back guarantee
tr: Sıfır risk, 30 günlük para iade garantisi

en: Automate site updates, backups, security, and performance – all from one central site management dashboard. Call on our expert 24/7 live support directly from your interface at anytime.
tr: Site güncellemelerini, yedeklemeleri, güvenliği ve performansı otomatikleştirin - hepsi tek bir merkezi site yönetimi panosundan. Uzman 7/24 canlı desteğimizi istediğiniz zaman doğrudan arayüzünüzden arayın.

en: Manage unlimited WP sites with The Hub
tr: The Hub ile sınırsız WP sitesini yönetin

en: Automated white label reports
tr: Otomatik yeniden markalanmış raporlar

en: Along with Smush, you get WPMU DEV’s (the developers of Smush) full suite of premium WP plugins. Covering everything from security and backups, to marketing and SEO. Use these bonus tools on unlimited sites and keep them free, forever!
tr: Smush ile birlikte, WPMU DEV’in (Smush’ın geliştiricileri) premium WP eklentilerinden oluşan eksiksiz paketine sahip olursunuz. Güvenlik ve yedeklemeden pazarlama ve SEO’ya kadar her şeyi kapsar. Bu bonus araçları sınırsız sitede kullanın ve sonsuza kadar ücretsiz tutun!

en: Prefer not to use Smush CDN? Our standalone WebP feature allows you to serve next-gen images without sacrificing quality. You can also gracefully fall back to the older image formats for browsers that aren't compatible.
tr: Smush CDN kullanmamayı mı tercih ediyorsunuz? Bağımsız WebP özelliğimiz, kaliteden ödün vermeden yeni nesil görüntüler sunmanıza olanak tanır. Ayrıca uyumlu olmayan tarayıcılar için eski görüntü formatlarına zarif bir şekilde geri dönebilirsiniz.

en: Thanks to Background Optimization, you can leave the plugin interface while images are still being compressed. Smush will continue to work its magic in the background, leaving you free to do other things!
tr: Arka Plan Optimizasyonu sayesinde, görüntüler sıkıştırılmaya devam ederken eklenti arayüzünden ayrılabilirsiniz. Smush arka planda sihrini göstermeye devam edecek ve sizi başka şeyler yapmakta özgür bırakacaktır!

en: Compress images in the background
tr: Görüntüleri arka planda sıkıştırın

en: Need a one-click bulk optimization solution to quickly and easily compress your entire image library? Remove the ‘per batch’ bulk smushing restriction and increase the image size limit from 5MB to completely unlimited.
tr: Tüm görüntü kitaplığınızı hızlı ve kolay bir şekilde sıkıştırmak için tek tıklamayla toplu optimizasyon çözümüne mi ihtiyacınız var? ‘Toplu iş başına’ toplu sıkıştırma kısıtlamasını kaldırın ve görüntü boyutu sınırını 5MB’den tamamen sınırsıza yükseltin.

note: translators: %d: Number of CDN PoP locations
en: Get Smush Pro and bulk optimize every image you've ever added to your site with one click. Smush images in the background and serve them in stunning high quality from %d locations around the globe with our blazing-fast CDN.
tr: Smush Pro’yu edinin ve sitenize eklediğiniz her görseli tek bir tıklamayla toplu olarak optimize edin. Görüntüleri arka planda ezin ve son derece hızlı CDN’imizle dünyanın dört bir yanındaki %d konumlarından çarpıcı yüksek kalitede sunun.

en: 30-day money-back guarantee
tr: 30 günlük para iade garantisi

en: Unlimited image optimization
tr: Sınırsız görüntü optimizasyonu

en: Background optimization
tr: Arka plan optimizasyonu

note: translators: %s1$d - bulk smush limit, %2$s - upgrade link, %3$s - <strong>, %4$s - </strong>, %5$s - Bulk Smush limit
en: The free version of Smush only allows you to compress %1$d images at a time. %2$s to compress %3$sunlimited images at once%4$s or click Resume to compress another %1$d images. %5$s
tr: Smush’ın ücretsiz sürümü bir seferde yalnızca %1$d görüntüyü sıkıştırmanıza izin verir. %3$ssınırsız görüntüyü bir kerede sıkıştırmak için %2$s%4$s veya başka bir %1$d görüntüyü sıkıştırmak için Devam’a tıklayın. %5$s

note: translators: %s: Discount
en: Get %s off when you upgrade today.
tr: Bugün yükseltme yaptığınızda %s indirim kazanın.

en: Smush Upsell Icon
tr: Smush Upsell İkon

note: translators: %s: Upsell text
en: Bulk Smush is currently running. Please keep this page open until the process is complete. %s
tr: Toplu sıkıştırma şu anda çalışıyor. Lütfen işlem tamamlanana kadar bu sayfayı açık tutun. %s

note: translators: %s: Upsell Link
en: Want to exit the page? Background Optimization is available with Smush Pro, allowing you to leave while Smush continues to work its magic. %s
tr: Sayfadan çıkmak mı istiyorsunuz? Arka Plan Optimizasyonu, Smush Pro ile kullanılabilir ve Smush sihrini yapmaya devam ederken ayrılmanıza olanak tanır. %s

note: translators: 1: Open link tag <a>, 2: Close link tag </a>
en: Get the email notification as part of the Background Optimization feature. You don’t have to keep the bulk smush page open when it is in progress. Be notified when Background Optimization completes. %1$sUnlock now with Pro%2$s
tr: Arka Plan Optimizasyonu özelliğinin bir parçası olarak e-posta bildirimi alın. İşlem devam ederken toplu smush sayfasını açık tutmak zorunda değilsiniz. Arka Plan Optimizasyonu tamamlandığında bildirim alın. %1$sPro%2$s ile şimdi kilidi açın

note: translators: 1: max free bulk limit, 2: Total batches to smush, 3: opening a tag, 4: closing a tag.
en: Free users can only Bulk Smush %1$d images at one time. Smush in %2$d batches or %3$sBulk Smush unlimited images with Pro%4$s. %5$s
tr: Ücretsiz kullanıcılar tek seferde yalnızca %1$d görüntüyü Toplu Smush yapabilir. %2$d’lik gruplar halinde veya %3$sPro%4$s ile sınırsız görüntüyü Toplu Smush yapın. %5$s

note: translators: %s: Discount
en: %s off welcome discount available.
tr: %s karşılama indirimi mevcuttur.

en: Images failed to smush
tr: Görüntü sıkıştırma başarısız

en: Images smushed successfully
tr: Görüntüler başarıyla sıkıştırıldı

en: The number of images analyzed during the bulk smush.
tr: Toplu sıkıştırma sırasında analiz edilen görüntü sayısı.

en: The bulk smush you actioned has successfully completed. Here’s a quick summary of the results:
tr: İşlem yaptığınız toplu sıkıştırma başarıyla tamamlandı. İşte sonuçların hızlı bir özeti:

en: Images failed to compress
tr: Görüntüler sıkıştırılamadı

en: The number of images successfully compressed.
tr: Başarıyla sıkıştırılan görüntü sayısı.

en: Images compressed successfully
tr: Görüntüler başarıyla sıkıştırıldı

en: The number of images analyzed during the bulk compress.
tr: Toplu sıkıştırma sırasında analiz edilen görüntü sayısı.

en: Total image attachments
tr: Toplam görüntü ekleri

en: The bulk compress you actioned has successfully completed. Here’s a quick summary of the results:
tr: İşlem yaptığınız toplu sıkıştırma başarıyla tamamlandı. İşte sonuçların bir özeti:

en: The number of images unsuccessfully compressed.
tr: Başarısız şekilde sıkıştırılan görüntü sayısı.

en: The number of images unsuccessfully compressed (find out why below).
tr: Başarısız bir şekilde sıkıştırılan görüntü sayısı (nedenini aşağıda bulabilirsiniz).

note: translators: %s: Site URL
en: Bulk Smush completed for %s
tr: Toplu Sıkıştırma %s için tamamlandı

note: translators: %s: Site URL
en: Bulk compression completed for %s
tr: Toplu sıkıştırma %s için tamamlandı

en: Bulk Compression
tr: Toplu Sıkıştır

note: translators: %s: Email address
en: Feel free to close this page while Smush works its magic in the background. We’ll email you at <strong>%s</strong> when it’s done.
tr: Smush arka planda sihrini konuştururken bu sayfayı kapatmaktan çekinmeyin. İşlem tamamlandığında size <strong>%s</strong> adresinden e-posta göndereceğiz.

note: translators: %s: a link
en: Feel free to close this page while Smush works its magic in the background. %s to receive an email when the process finishes.
tr: Smush arka planda sihrini gösterirken bu sayfayı kapatmaktan çekinmeyin. İşlem bittiğinde bir e-posta almak için %s.

en: Enable the email notification
tr: E-posta bildirimini etkinleştirin

note: translators: %s: Cron interval in minutes
en: Every %d Minutes
tr: Her %d Dakikada bir

en: Be notified via email about the bulk smush status when the process has completed.
tr: İşlem tamamlandığında toplu smush durumu hakkında e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

en: Email Notification
tr: Eposta bildirimi

en: Enable email notification
tr: E-posta bildirimini etkinleştir

en: Ignored.
tr: Yok sayıldı.

note: translators: %s: File path translators: %s: The missing file name
en: Skipped (%s), File not found.
tr: Atlandı (%s), Dosya bulunamadı.

note: translators: %s: image size
en: Skipped (%s), file size limit of 256mb exceeded
tr: Atlandı (%s), 256mb dosya boyutu sınırı aşıldı

note: translators: %s: image size
en: Skipped (%s), file size limit of 5mb exceeded
tr: Atlandı (%s), 5 mb dosya boyutu sınırı aşıldı

note: translators: %1$s : Open a link %2$s Close the link
en: %1$sEnable CDN%2$s to serve GIFs closer and faster to visitors
tr: %1$sZiyaretçilere daha yakın ve daha hızlı GIF sunmak için CDN%2$s'leri etkinleştirin

en: GIFs are serving from global CDN
tr: GIF'ler global CDN'den sunuluyor

en: Cancelling ...
tr: İptal ediliyor...

en: Ignored
tr: Yok sayıldı

en: Images smushed successfully, No further action required
tr: Görüntüler başarıyla sıkıştırıldı, başka bir işlem gerekmez

en: View Details
tr: Detayları Göster

note: translators: %d: Number of CDN PoP locations
en: Let images reach your audience faster no matter where your hosting servers are. Smush Pro’s global CDN serves images closer to site visitors via %d worldwide server locations.
tr: Barındırma sunucularınız nerede olursa olsun görsellerin hedef kitlenize daha hızlı ulaşmasını sağlayın. Smush Pro'nun küresel CDN'i, dünya çapındaki %d sunucu konumları aracılığıyla görüntüleri site ziyaretçilerine daha yakından sunar.

note: translators: %1$s - opening a link <a>, %2$s - Close the link </a>
en: Are you hitting the 5MB "size limit exceeded" warning? %1$sUpgrade to Smush Pro%2$s to optimize unlimited image files up to 256Mb each.
tr: 5MB "boyut sınırı aşıldı" uyarısıyla mı karşılaşıyorsunuz? %1$sHer biri 256Mb'a kadar sınırsız görüntü dosyasını optimize etmek için Smush Pro%2$s'a yükseltin.

en: All of your images failed to smush. Find out why and how to resolve the issue(s) below.
tr: Resimlerinizin hiçbiri sıkıştırılamadı. Aşağıdaki sorunları neden ve nasıl çözeceğinizi öğrenin.

en: {{smushed}}/{{total}} images smushed successfully, {{errors}} images were not optimized, find out why and how to resolve the issue(s) below.
tr: {{smushed}}/{{total}} resim başarıyla sıkıştırıldı, {{errors}} resim optimize edilmedi, sorunun/sorunların nedenini ve nasıl çözüleceğini aşağıda öğrenin.

en: Learn more about Pro
tr: Pro hakkında daha fazla bilgi edinin

note: translators: %s: Discount
en: %s off your first year
tr: İlk yılınızda %s indirim

note: translators: 1: Number of CDN PoP locations, 2: Discount
en: Serve images closer to visitors and boost site speed with our %1$d-point CDN. Exclusive %2$s welcome discount for Smush free users. Limited time only.
tr: Görüntüleri ziyaretçilere daha yakın sunun ve %1$d noktalı CDN'imizle site hızını artırın. Smush ücretsiz kullanıcıları için özel %2$s hoş geldin indirimi. Sadece sınırlı bir süre için.

en: Serve images 2X faster with Smush Pro’s CDN
tr: Smush Pro'nun CDN'i ile görüntüleri 2 kat daha hızlı sunun

en: The WPMU DEV Team.
tr: WPMU DEV Ekibi.

en: Cheers,
tr: Sevgiler,

note: translators: %s - Name
en: Hi %s,
tr: Merhaba %s,

en: We haven’t found any images in your media library yet so there’s no compression to be done!
tr: Medya kitaplığınızda henüz herhangi bir görüntü bulamadık, bu yüzden yapılacak bir sıkıştırma yok!

en: Bulk smush is running in the background.
tr: Toplu sıkıştırma arka planda çalışıyor.

en: Bulk smush detects images that can be optimized and allows you to compress them in bulk in the background without any quality loss.
tr: Toplu sıkıştırma, optimize edilebilecek görüntüleri algılar ve herhangi bir kalite kaybı olmadan arka planda toplu olarak sıkıştırmanıza olanak tanır.

en: Ignore all
tr: Tümünü yok say

en: View all in library
tr: Hepsini kütüphanede görüntüle

note: translators: %d: Number of CDN PoP locations
en: Want to serve images even faster? Get up to 2x more speed with Smush Pro’s CDN, which spans %d servers worldwide.
tr: Görüntüleri daha da hızlı mı sunmak istiyorsunuz? Smush Pro'nun dünya çapında %d sunuculara yayılan CDN'i ile 2 kata kadar daha fazla hız elde edin.

note: translators: %s: Email address.
en: You will receive an email at <strong>%s</strong> when the bulk smush has completed.
tr: Toplu smush tamamlandığında <strong>%s</strong> adresinden bir e-posta alacaksınız.

note: translators: %1$: start bold tag  %2$: end of the bold tag
en: Share %1$sanonymous%2$s usage data to help us improve your Smush experience (recommended).
tr: Smush deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olması için %1$sanonim%2$s kullanım verilerini paylaşın (önerilir).

en: Revert back to previous state
tr: Önceki duruma geri dön

en: Smush: Failed Processing
tr: Smush: Başarısız İşlem

en: Smush images in the background
tr: Görüntüleri arka planda sıkıştırın

note: translators: 1: Current MYSQL version, 2: Required MYSQL version
en: Smush was unable to activate background processing on your site as your web hosting provider is using an old version of MySQL on your server (version %1$s). We highly recommend contacting your hosting provider to upgrade MySQL to version %2$s or higher to optimize images in the background.
tr: Smush, web barındırma sağlayıcınız sunucunuzda MySQL'in eski bir sürümünü (sürüm %1$s) kullandığından sitenizde arka plan işlemeyi etkinleştiremedi. Arka planda görüntüleri optimize etmek için MySQL'i %2$s veya daha yüksek bir sürüme yükseltmek üzere barındırma sağlayıcınızla iletişime geçmenizi önemle tavsiye ederiz.

en: Upgrade for 80% Off!
tr: %80 İndirimle Yükseltin!

en: Smush images faster with parallel image optimization
tr: Paralel görüntü optimizasyonu ile görüntüleri daha hızlı sıkıştırın

note: translators: %s: <strong>curl_multi_exec()</strong>
en: Smush was unable to activate parallel processing on your site as your web hosting provider has disabled the %s function on your server. We highly recommend contacting your hosting provider to enable that function to optimize images on your site faster.
tr: Smush, web barındırma sağlayıcınız sunucunuzdaki %s işlevini devre dışı bıraktığı için sitenizde paralel işlemeyi etkinleştiremedi. Sitenizdeki resimleri daha hızlı optimize etmek için bu işlevi etkinleştirmek üzere barındırma sağlayıcınızla iletişime geçmenizi önemle tavsiye ederiz.

en: Note: the wp-admin and wp-includes directories contain core WordPress files and are not selectable. Similarly, the auto-generated media directories in wp-content/uploads are not selectable here as they are processed by Bulk Smush.
tr: Not: wp-admin ve wp-includes dizinleri temel WordPress dosyalarını içerir ve seçilebilir değildir. Benzer şekilde, wp-content/uploads içindeki otomatik oluşturulan medya dizinleri de Bulk Smush tarafından işlendikleri için burada seçilemezler.

en: Backup Original Images
tr: Orijinal Görüntüleri Yedekleme

en: File processing is in progress.
tr: Dosya işleme devam ediyor.

note: translators: %d - attachment ID
en: attachment ID: %d
tr: ek ID: %d

note: translators: %s - plugin name
en: You’ve been using %s for over a week now, and we’d love to hear about your experience! We’ve spent countless hours developing it for you, and your feedback is important to us. We’d really appreciate your rating.
tr: Bir haftayı aşkın süredir %s'i kullanıyorsunuz ve deneyimlerinizi duymak isteriz! Bunu sizin için geliştirmek için sayısız saat harcadık ve geri bildirimleriniz bizim için önemli. Değerlendirmeniz için gerçekten minnettar oluruz.

note: translators: %s - plugin name
en: Enjoying %s? We’d love to hear your feedback!
tr: %s'i beğendiniz mi? Görüşlerinizi duymak isteriz!

en: Email
tr: E-posta

note: translators: %s - plugin name
en: We're happy that you've chosen to install %s!
tr: %s'yi yüklemeyi seçtiğiniz için mutluyuz!

en: As of version 5.3, WordPress creates a scaled version of uploaded images over 2560x2560px by default, and keeps your original uploaded images as a backup. If desired, you can choose a different resizing threshold or disable the scaled images altogether.
tr: 5.3 sürümünden itibaren WordPress, varsayılan olarak 2560x2560 pikselin üzerindeki yüklenen görüntülerin ölçeklendirilmiş bir sürümünü oluşturur ve yüklenen orijinal görüntülerinizi yedek olarak tutar. İsterseniz, farklı bir yeniden boyutlandırma eşiği seçebilir veya ölçeklendirilmiş görüntüleri tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Default config
tr: Varsayılan yapılandırma

en: Images optimized in the NextGEN Gallery
tr: NextGEN Galerisi'nde optimize edilmiş görüntüler

en: Images optimized in the media library
tr: Medya kitaplığında optimize edilmiş görüntüler

en: Note: Backup original images must be enabled in order to bulk restore your images.
tr: Not: Görüntülerinizi toplu olarak geri yüklemek için orijinal görüntüleri yedekleme etkinleştirilmelidir.

en: By default, WordPress will only optimize the generated attachments when you upload images, not the original ones. Enable this feature to optimize the original images.
tr: Varsayılan olarak, WordPress resimleri yüklediğinizde yalnızca oluşturulan ekleri optimize eder, orijinal olanları değil. Orijinal resimleri optimize etmek için bu özelliği etkinleştirin.

note: translators: %1$s: bytes savings, %2$s: percentage savings, %3$d: number of images
en: %3$d images reduced by %1$s (%2$s)
tr: %3$d görüntü %1$s (%2$s) oranında azaltıldı

en: To use this feature you need be using Gravity Forms.
tr: Bu özelliği kullanmak için NextGen galeri kullanıyor olmanız gerekiyor.

en: Allow compressing images uploaded with Gravity Forms.
tr: Gravity Forms ile yüklenen görüntülerin sıkıştırılmasına izin verin.

en: Enable Gravity Forms integration
tr: Gravity Forms entegrasyonunu etkinleştirin

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Nonce verification failed.
tr: Şimdilik doğrulama başarısız oldu.

en: Access check failed.
tr: Erişim kontrolü başarısız oldu.

en: Required fields are missing.
tr: Zorunlu alanlar eksik.

en: Nonce verification failed
tr: Şimdilik doğrulama başarısız oldu.

en: Webp no response was received.
tr: Webp'den herhangi bir yanıt alınamamıştır.

en: Skipped animated file.
tr: Animasyonlu dosya atlandı.

en: Skip ignored file.
tr: Yok sayılan dosyayı atla.

note: translators: %s Method name
en: Method %s does not exist.
tr: Yöntem %s mevcut değil.

note: translators: %s Method name
en: Module %s does not exist.
tr: Modül %s mevcut değil.

en: Undefined
tr: Tanımlanmamış

en: Take a load off your server by delivering your images from our blazingly-fast CDN. The Smush CDN is a multi-location network ensuring faster delivery of site content, as users will be served optimized and cached versions of files from the server closest to them.
tr: Görüntülerinizi son derece hızlı CDN'imizden sunarak sunucunuzun yükünü hafifletin. Smush CDN, kullanıcılara kendilerine en yakın sunucudan dosyaların optimize edilmiş ve önbelleğe alınmış sürümleri sunulacağından, site içeriğinin daha hızlı teslim edilmesini sağlayan çok konumlu bir ağdır.

en: When someone visits a page on your site, the CDN will check if images are cached on the CDN. Images that are cached will be immediately served from the server closest to the user. Any image that is not yet cached will first be sent to the Smush API for optimization, then cached so the next time it is requested, the cached version will be served.
tr: Birisi sitenizdeki bir sayfayı ziyaret ettiğinde CDN, görüntülerin CDN'de önbelleğe alınıp alınmadığını kontrol edecektir. Önbelleğe alınan görüntüler, kullanıcıya en yakın sunucudan hemen sunulacaktır. Henüz önbelleğe alınmamış herhangi bir görüntü önce optimizasyon için Smush API'ye gönderilecek, ardından önbelleğe alınacak ve böylece bir sonraki talepte önbelleğe alınmış sürüm sunulacaktır.

en: How Smush CDN works?
tr: Smush CDN nasıl çalışır?

en: Image not found!
tr: Resim bulunamadı!

en: Image not restored, nonce verification failed.
tr: Görüntü geri yüklenmedi, geçici doğrulama başarısız oldu.

en: Error in processing restore action, fields empty.
tr: Geri yükleme eylemi işlenirken hata oluştu, alanlar boş.

en: Enable this feature to save a copy of your original images so you can restore them at any point. Note: Keeping a copy of the original images can significantly increase the size of your uploads folder.
tr: Orijinal resimlerinizin bir kopyasını kaydetmek için bu özelliği etkinleştirin, böylece istediğiniz zaman geri yükleyebilirsiniz. Not: Orijinal görüntülerin bir kopyasını saklamak yüklemeler klasörünüzün boyutunu önemli ölçüde artırabilir.

en: Disable Scaled Images
tr: Ölçekli Görüntüleri Devre Dışı Bırak

en: Disable scaled images
tr: Ölçekli görüntüleri devre dışı bırak

en: Sites Optimized
tr: Optimize Edilmiş Siteler

en: Images Optimized
tr: Optimize Edilmiş Görüntüler

en: Billion
tr: Milyar

note: translators: %s - list of plugins
en: We've detected another active plugin that offers Lazy Load: %s. Smush may not work as expected if Lazy Load is enabled in multiple plugins. For best results, activate Lazy Load in only one plugin at a time.
tr: Lazy Load sunan başka bir etkin eklenti tespit ettik: %s. Lazy Load birden fazla eklentide etkinleştirilirse Smush beklendiği gibi çalışmayabilir. En iyi sonuçlar için, Lazy Load'u aynı anda yalnızca bir eklentide etkinleştirin.

note: translators: %1$s - <strong>, %2$s - </strong>
en: %1$sOptimize original images%2$s is disabled, which means that enabling %1$sBackup original images%2$s won’t yield additional benefits and will use more storage space. We recommend enabling %1$sBackup original images%2$s only if %1$sOptimize original images%2$s is also enabled.
tr: %1$sOrijinal görüntüleri optimize et%2$s devre dışıdır, bu da %1$sOrijinal görüntüleri yedekle%2$s seçeneğinin etkinleştirilmesinin ek fayda sağlamayacağı ve daha fazla depolama alanı kullanacağı anlamına gelir. %1$sOrijinal görüntüleri yedekle%2$s seçeneğini yalnızca %1$sOrijinal görüntüleri optimize et%2$s seçeneği de etkinleştirilmişse etkinleştirmenizi öneririz.

en: This stage is already completed.
tr: Bu aşama halihazırda tamamlanmıştır.

en: Setup
tr: Kurulum

en: Finishing setup…
tr: Ayarlama bitiriliyor…

en: Check status
tr: Durumu Kontrol Et

en: Quit
tr: Çık

en: Quit setup
tr: Kurulumdan çık

en: Something went wrong with the request.
tr: Taleple ilgili bir şeyler ters gitti.

note: translators: currentStep/totalSteps indicator
en: Step %s
tr: Adım %s

en: Convert now
tr: Şimdi dönüştür

en: Convert Images to WebP
tr: Görüntüleri WebP'ye Dönüştürme

en: Next, click Check Status button below to see if it's working.
tr: Ardından, çalışıp çalışmadığını görmek için aşağıdaki Durumu Kontrol Et düğmesine tıklayın.

en: Get Support.
tr: Destek Al.

en: Still having trouble?
tr: Hala sorun mu yaşıyorsunuz?

en: WebP conversion is active and working well. Your hosting has automatically pre-configured the conversion for you. The only step for you would be to create WebP images below.
tr: WebP dönüştürme aktif ve iyi çalışıyor. Hostinginiz dönüşümü sizin için otomatik olarak önceden yapılandırmıştır. Sizin için tek adım aşağıdaki WebP görüntülerini oluşturmak olacaktır.

en: Since your site is hosted with WPMU DEV, we already have done the configurations steps for you. The only step for you would be to create WebP images below.
tr: Siteniz WPMU DEV ile barındırıldığından, yapılandırma adımlarını sizin için zaten yaptık. Sizin için tek adım aşağıdaki WebP görsellerini oluşturmak olacaktır.

en: We noticed the Amazon S3 Integration is enabled. Offloaded images will not be served in WebP format, but Smush will create local WebP copies of all images. If this is undesirable, you can quit the setup.
tr: Amazon S3 Entegrasyonunun etkin olduğunu fark ettik. Boşaltılan görüntüler WebP formatında sunulmayacak, ancak Smush tüm görüntülerin yerel WebP kopyalarını oluşturacaktır. Bu istenmiyorsa, kurulumdan çıkabilirsiniz.

en: The rules have been applied successfully.
tr: Kurallar başarıyla uygulanmıştır.

en: Finish Setup
tr: Kurulumu Tamamla

en: The following configurations are for NGINX servers. If you do not have access to your NGINX config files you will need to contact your hosting provider to make these changes.
tr: Aşağıdaki yapılandırmalar NGINX sunucuları içindir. NGINX yapılandırma dosyalarınıza erişiminiz yoksa, bu değişiklikleri yapmak için barındırma sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekecektir.

en: Add Rules
tr: Kural Ekleme

en: Choose Server Type
tr: Sunucu Türünü Seçin

en: Fix “Serve images in next-gen format" Google PageSpeed recommendation.
tr: "Görselleri yeni nesil formatta sun" Google PageSpeed önerisini düzeltin.

note: translators: 1. opening 'b' tag, 2. closing 'b' tag
en: WebP versions of existing images in the Media Library can only be created by ‘smushing’ the originals using the %1$sBulk Smush%2$s tool on each subsite.
tr: Medya Kitaplığındaki mevcut görüntülerin WebP sürümleri yalnızca her bir alt sitede bulunan %1$sBulk Smush%2$s aracı kullanılarak orijinalleri 'ezilerek' oluşturulabilir.

note: translators: 1. opening 'b' tag, 2. closing 'b' tag
en: WebP versions of existing images in the Media Library can only be created by ‘smushing’ the originals via the Bulk Smush page. Click %1$sConvert Now%2$s to be redirected to the Bulk Smush page to start smushing your images.
tr: Medya Kitaplığındaki mevcut görüntülerin WebP sürümleri yalnızca Toplu Sıkıştırma sayfası aracılığıyla orijinalleri 'sıkıştırılarak' oluşturulabilir. %1$sŞimdi Dönüştür%2$s seçeneğine tıklayarak resimlerinizi sıkıştırmaya başlamak üzere Toplu Sıkıştırma sayfasına yönlendirilebilirsiniz.

note: translators: 1. opening 'a' tag with the support link, 2. closing 'a' tag
en: Please contact our %1$ssupport%2$s team if the issue persists.
tr: Sorun devam ederse lütfen %1$sdestek%2$s ekibimizle iletişime geçin.

en: This blockage may be caused by an active plugin, firewall, or file permission setting. Disable or reconfigure the blocker before trying again.
tr: Bu engelleme etkin bir eklenti, güvenlik duvarı veya dosya izin ayarından kaynaklanıyor olabilir. Tekrar denemeden önce engelleyiciyi devre dışı bırakın veya yeniden yapılandırın.

note: translators: error message placeholder
en: Smush has encountered a %s error while attempting to compress the selected images.
tr: Smush, seçilen görüntüleri sıkıştırmaya çalışırken %s hatasıyla karşılaştı.

en: Either the nonce expired or you can't modify options. Please reload the page and try again.
tr: Ya nonce'un süresi doldu ya da seçenekleri değiştiremiyorsunuz. Lütfen sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

note: translators: %s {pluginName}
en: The uploaded file is not a %s Config. Please make sure the uploaded file is correct.
tr: Yüklenen dosya bir %s Yapılandırması değil. Lütfen yüklenen dosyanın doğru olduğundan emin olun.

en: Your Staging environment’s media is currently being served from your local server. If you move your Staging files into Production, your Production environment’s media will automatically be served from the Smush CDN.
tr: Hazırlama ortamınızın medyası şu anda yerel sunucunuzdan sunulmaktadır. Staging dosyalarınızı Production'a taşırsanız, Production ortamınızın medyası otomatik olarak Smush CDN'den sunulacaktır.

note: translators: %s - icon
en: Made with %s by WPMU DEV
tr: %s ile WPMU DEV tarafından yapılmıştır

note: translators: %s. config name
en: %s config created successfully.
tr: %s yapılandırması başarıyla oluşturuldu.

en: Save your current settings configuration. You’ll be able to then download and apply it to your other sites.
tr: Mevcut ayar yapılandırmanızı kaydedin. Daha sonra bunu indirebilir ve diğer sitelerinize uygulayabilirsiniz.

en: Save Config
tr: Yapılandırmayı Kaydet

en: Change your config name to something recognizable.
tr: Yapılandırma adınızı tanınabilir bir adla değiştirin.

en: Rename Config
tr: Yapılandırmayı Yeniden Adlandır

en: Save
tr: Kaydet

en: The config name is required
tr: Yapılandırma adı gereklidir

en: Description
tr: Açıklama

en: Config name
tr: Yapılandırma adı

note: translators: %s config name
en: Are you sure you want to delete %s? You will no longer be able to apply it to this or other connected sites.
tr: %s'yi silmek istediğinizden emin misiniz? Artık bu veya diğer bağlı sitelere uygulayamayacaksınız.

en: Delete Configuration File
tr: Yapılandırma Dosyasını Sil

note: translators: %s. config name
en: %s config has been applied successfully.
tr: %s yapılandırması başarıyla uygulandı.

note: translators: %s config name
en: Are you sure you want to apply the %s config to this site? We recommend you have a backup available as your existing settings configuration will be overridden.
tr: Bu siteye %s yapılandırmasını uygulamak istediğinizden emin misiniz? Mevcut ayar yapılandırmanız geçersiz kılınacağı için bir yedeğinizin olmasını öneririz.

en: Apply Config
tr: Konfigürasyonu Uygula

note: translators: %s request status
en: %s config has been uploaded successfully – you can now apply it to this site.
tr: %s yapılandırması başarıyla yüklendi - artık bu siteye uygulayabilirsiniz.

note: translators: %s request status
en: Request failed. Status: %s. Please reload the page and try again.
tr: İstek başarısız oldu. Durum: %s. Lütfen sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

en: Try The Hub
tr: The Hub'ı deneyin

en: Name and Description
tr: İsim ve Açıklama

en: Download
tr: İndir

en: Apply
tr: Uygula

en: Check again
tr: Tekrar kontrol edin

en: Created or updated configs via the Hub?
tr: Hub üzerinden yapılandırmalar oluşturuldu veya güncellendi mi?

en: Use configs to save preset configurations of Smush’s settings, then upload and apply them to your other sites in just a few clicks!
tr: Smush'ın ayarlarının önceden ayarlanmış yapılandırmalarını kaydetmek için yapılandırmaları kullanın, ardından bunları yalnızca birkaç tıklamayla yükleyin ve diğer sitelerinize uygulayın!

en: You don’t have any available config. Save preset configurations of Smush’s settings, then upload and apply them to your other sites in just a few clicks!
tr: Kullanılabilir yapılandırmanız yok. Smush'ın ayarlarının önceden ayarlanmış yapılandırmalarını kaydedin, ardından bunları yalnızca birkaç tıklamayla yükleyin ve diğer sitelerinize uygulayın!

en: Updating the config list…
tr: Yapılandırma listesi güncelleniyor...

en: Save config
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Upload
tr: Yükle

en: Preset Configs
tr: Ön Ayarlı Yapılandırmalar

en: You can easily apply configs to multiple sites at once via
tr: Yapılandırmaları aynı anda birden fazla siteye kolayca uygulayabilirsiniz

note: translators: path that couldn't be written
en: We couldn't create the WebP test files. This is probably due to your current folder permissions. Please adjust the permissions for "%s" to 755 and try again.
tr: WebP test dosyalarını oluşturamadık. Bu muhtemelen mevcut klasör izinlerinizden kaynaklanmaktadır. Lütfen "%s" için izinleri 755 olarak ayarlayın ve tekrar deneyin.

en: The tab these settings belong to is missing.
tr: Bu ayarların ait olduğu sekme eksik.

en: The page these settings belong to is missing.
tr: Bu ayarların ait olduğu sayfa eksik.

en: Allow usage tracking
tr: Kullanım takibine izin ver

en: Your settings have been updated
tr: Ayarlarınız güncellendi

en: none
tr: hiçbiri

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: . Fade in delay:
tr: . Gecikmede kaybolma:

en: . Fade in duration:
tr: . Solma süresi:

en: Selected:
tr: Seçildi:

en: Native Lazy Load Enabled
tr: Native Lazy Load Etkin

en: Load Scripts In Footer
tr: Komut Dosyalarını Altbilgide Yükle

en: Display And Animation
tr: Ekran ve Animasyon

en: Included Post Types
tr: Dahil Edilen Gönderi Türleri

en: Keep Data On Uninstall
tr: Kaldırırken Verileri Tut

note: translators: 1. Resize-size max width, 2. Resize-size max height
en: Full images max-sizes to resize - Max-width: %1$s. Max height: %2$s
tr: Yeniden boyutlandırılacak tam resim maksimum boyutları - Maksimum genişlik: %1$s. Maksimum yükseklik: %2$s

en: The given config ID does not exist
tr: Verilen yapılandırma IDsi mevcut değil

en: The provided configs list isn’t correct. Please make sure the uploaded file is the correct one.
tr: Sağlanan yapılandırma listesi doğru değil. Lütfen yüklenen dosyanın doğru olduğundan emin olun.

en: The uploaded config must have a name and a set of settings. Please make sure the uploaded file is the correct one.
tr: Yüklenen yapılandırmanın bir adı ve bir dizi ayarı olmalıdır. Lütfen yüklenen dosyanın doğru dosya olduğundan emin olun.

en: There was an error decoding the file.
tr: Dosyanın kodunu çözerken bir hata oluştu.

en: There was an error getting the contents of the file.
tr: Dosyanın içeriğini alırken bir hata oluştu.

en: The file must be a JSON.
tr: Dosya bir JSON olmalıdır.

note: translators: error message
en: Error: %s.
tr: Hata: %s.

en: The configs file is required
tr: Configs dosyası gereklidir

en: Recommended performance config for every site.
tr: Her site için önerilen performans yapılandırması.

en: Missing configs data
tr: Eksik yapılandırma verileri

en: Missing config data
tr: Eksik yapılandırma verileri

en: API instances require a version and name properties
tr: API örnekleri bir sürüm ve ad özellikleri gerektirir

en: Manual
tr: Manuel

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Configure general settings for this plugin.
tr: Bu eklenti için genel ayarları yapılandır.

en: Control what to do with your settings and data. Settings are each module’s configuration options. Data includes the compression savings, statistics and other pieces of information stored over time.
tr: Ayarlarınız ve verilerinizle ne yapılacağını kontrol edin. Ayarlar, her modülün yapılandırma seçenekleridir. Veriler, zaman içinde depolanan sıkıştırma tasarruflarını, istatistikleri ve diğer bilgi parçalarını içerir.

en: Enable support for any accessibility enhancements available in the plugin interface.
tr: Eklenti arayüzünde kullanılabilir olan tüm erişilebilirlik geliştirmeleri desteğini etkinleştir.

en: Server configurations haven't been applied yet. Configure now to start serving images in WebP format.
tr: Sunucu yapılandırmaları henüz uygulanmadı. Görüntüleri WebP biçiminde sunmaya başlamak için şimdi yapılandırın.

en: Get our full WordPress image optimization suite with Smush Pro and additional benefits of WPMU DEV membership.
tr: Smush Pro ile eksiksiz WordPress görsel optimizasyon paketimizi ve WPMU DEV üyeliğinin ek avantajlarını edinin.

en: View Tools
tr: Araçları Görüntüle

en: Available Tools
tr: Kullanılabilir Araçlar

en: Use Tools for extra configurations.
tr: Ekstra yapılandırmalar için Araçlar'ı kullanın.

en: Incomplete setup
tr: Eksik kurulum

note: translators: %d: Number of CDN PoP locations
en: Multiply the speed and savings! Serve your images from our CDN from %d blazing fast servers around the world.
tr: Hızı ve tasarrufu katlayın! Görüntülerinizi CDN'imizden dünyanın dört bir yanındaki %d'lik son derece hızlı sunuculardan servis edin.

note: translators: %1$s - opening <a>, %2$s - closing </a>
en: %1$sUnlock now%2$s with a WPMU DEV membership today!
tr: %1$sBugün bir WPMU DEV üyeliği ile şimdi%2$s kilidini açın!

en: Smush Pro supports hosting images on Amazon S3 and optimizing NextGen Gallery images directly through NextGen Gallery settings.
tr: Smush Pro, görüntüleri Amazon S3'te barındırmayı ve NextGen Galeri görüntülerini doğrudan NextGen Galeri ayarları aracılığıyla optimize etmeyi destekler.

en: Available Integrations
tr: Mevcut Entegrasyonlar

en: Integrate with powerful third-party providers and make compression even easier.
tr: Güçlü üçüncü taraf sağlayıcılarla entegre olun ve sıkıştırmayı daha da kolaylaştırın.

note: translators: %d - number of failed images
en: %d images failed to be optimized. This is usually because they no longer exist, or we can't optimize the file format.
tr: %d görüntüler optimize edilemedi. Bunun nedeni genellikle artık mevcut olmamaları veya dosya biçimini optimize edemememizdir.

en: Configure
tr: Yapılandırma

en: Inactive
tr: Etkin değil

en: You're almost through your CDN bandwidth limit. Please contact your administrator to upgrade your Smush CDN plan to ensure you don't lose this service.
tr: CDN bant genişliği limitinizi doldurmak üzeresiniz. Bu hizmeti kaybetmemek için Smush CDN planınızı yükseltmek üzere lütfen yöneticinizle iletişime geçin.

en: You've gone through your CDN bandwidth limit, so we’ve stopped serving your images via the CDN. Contact your administrator to upgrade your Smush CDN plan to reactivate this service.
tr: CDN trafik limitinize ulaştınız, yani görsellerinizi CDN ile sunmayı durdurduk. Servisi yeniden etkinleştirmek, Smush CDN paketinizi yükseltmek için yöneticinizle iletişime geçin.

en: Upgrade to Pro
tr: Pro'ya Yükselt

note: translators: %1$s - opening <a> tag, %2$s - closing </a> tag, %3$s - number of images
en: %1$sUpgrade to Pro%2$s to bulk smush all images in one click. Free users can smush %3$s images per batch.
tr: %1$sTüm görüntüleri tek bir tıklamayla toplu olarak ezmek için Pro%2$s'a yükseltin. Ücretsiz kullanıcılar toplu iş başına %3$s görüntüyü ezebilir.

note: translators: %d - number of uncompressed attachments
en: You have %d images that needs compressing!
tr: Sıkıştırılması gereken %d görüntünüz var!

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Data & Settings
tr: Veri & Ayarlar

en: Permissions
tr: İzinler

en: Configs
tr: Ayarlar

en: General
tr: Genel

en: Missing config ID
tr: Eksik yapılandırma ID

note: translators: 1. opening 'a' tag to docs, 2. opening 'a' tag to premium support, 3. closing 'a' tag.
en: We tried different rules but your server still isn't serving WebP images. Please contact your hosting provider for further assistance. You can also see our %1$stroubleshooting guide%3$s or %2$scontact support%3$s for help.
tr: Farklı kurallar denedik ancak sunucunuz hala WebP görüntüleri sunmuyor. Daha fazla yardım için lütfen barındırma sağlayıcınızla iletişime geçin. Ayrıca yardım için %1$ssorun giderme kılavuzu%3$s veya %2$sdestekle iletişime geçin%3$s bölümlerine bakabilirsiniz.

en: Navigate
tr: Gezinme

en: Copy the generated code below and paste it at the top of your .htaccess file (before any existing code) in the root directory.
tr: Aşağıda oluşturulan kodu kopyalayın ve kök dizindeki .htaccess dosyanızın en üstüne (mevcut kodlardan önce) yapıştırın.

en: If you are unable to get the automated method working, follow these steps:
tr: Otomatik yöntemin çalışmasını sağlayamıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

en: Local WebP
tr: Yerel WebP

en: The server rules have been applied but the server doesn't seem to be serving your images as WebP. We recommend contacting your hosting provider to learn more about the cause of this issue.
tr: Sunucu kuralları uygulandı ancak sunucu resimlerinizi WebP olarak sunmuyor gibi görünüyor. Bu sorunun nedeni hakkında daha fazla bilgi edinmek için barındırma sağlayıcınızla iletişime geçmenizi öneririz.

note: translators: 1. error code, 2. error message.
en: We couldn't check the WebP server rules status because there was an error with the test request. Please contact support for assistance. Code %1$s: %2$s.
tr: Test isteğinde bir hata oluştuğundan WebP sunucu kuralları durumunu kontrol edemedik. Lütfen yardım için destek ekibiyle iletişime geçin. Kod %1$s: %2$s.

en: We were unable to automatically remove the rules. We recommend trying to remove the rules manually. If you don’t have access to the .htaccess file to remove it manually, please consult with your hosting provider to change the configuration on the server.
tr: Kuralları otomatik olarak kaldıramadık. Kuralları manuel olarak kaldırmayı denemenizi öneririz. Manuel olarak kaldırmak için .htaccess dosyasına erişiminiz yoksa, sunucudaki yapılandırmayı değiştirmek için lütfen hosting sağlayıcınıza danışın.

en: The .htaccess file doesn't contain the WebP rules from Smush.
tr: .htaccess dosyası, Smush WebP kurallarını içermez.

note: translators: 1. opening 'a' tag to premium support, 2. closing 'a' tag.
en: We tried to apply the .htaccess rules automatically but we were unable to complete this action. Make sure the file permissions on your .htaccess file are set to 644, or switch to manual mode and apply the rules yourself. If you need further assistance, you can %1$scontact support%2$s for help.
tr: .htaccess kurallarını otomatik olarak uygulamaya çalıştık, ancak bu işlemi tamamlayamadık. .htaccess dosyanızdaki dosya izinlerinin 644 olarak ayarlandığından emin olun veya manuel moda geçin ve kuralları kendiniz uygulayın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, yardım için %1$s destek ekibiyle iletişim kurabilirsiniz%2$s.

en: WebP files were deleted successfully.
tr: WebP dosyaları başarıyla silindi.

en: Something went wrong with the request. Please reload the page and try again.
tr: İstekte bir sorun oluştu. Lütfen sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

en: Server configurations haven't been applied yet. Make configurations to start serving images in WebP format.
tr: Sunucu yapılandırmaları henüz uygulanmadı. WebP biçiminde resim sunmaya başlamak için aşağıdaki yapılandırmaları uygulayın.

en: Join WPMU DEV to use this feature
tr: Bu özelliği kullanmak için WPMU DEV'e katılın

en: Reload NGINX.
tr: NGINX'i yeniden yükle.

en: Copy the generated code found below and paste it inside your http or server blocks.
tr: Aşağıda bulunan oluşturulan kodu kopyalayın ve http ya da sunucu bloğunuzun içine yapıştırın.

en: Insert the following in the server context of your configuration file (usually found in /etc/nginx/sites-available). “The server context” refers to the part of the configuration that starts with “server {” and ends with the matching “}”.
tr: Aşağıdakileri yapılandırma dosyanızın sunucu ayar içeriğine ekleyin (genellikle /etc/nginx/sites-available içinde bulunur). "Sunucu ayar içeriği", yapılandırmanın "server {" ile başlayan ve "}" ile biten kısmını ifade eder.

en: If you don't know where those files are, or you aren't able to reload Apache, you would need to consult with your hosting provider or a system administrator who has access to change the configuration of your server.
tr: Bu dosyaların nerede olduğunu bilmiyorsanız veya Apache'yi yeniden yükleyemiyorsanız, hosting sağlayıcınıza veya sunucunuzun yapılandırmasını değiştirmek için erişimi olan bir sistem yöneticisine danışmanız gerekir.

en: Reload Apache.
tr: Apache'yi yeniden yükle.

en: Look for your site in the file and find the line that starts with <Directory> - add the code above that line and into that section and save the file.
tr: Dosyada sitenizi bulun ve <Directory> ile başlayan satırı bulun - kodu bu satırın üstüne ve o bölüme ekleyin ve dosyayı kaydedin.

en: If .htaccess does not work, and you have access to vhosts.conf or httpd.conf, try this:
tr: Eğer .htaccess çalışmazsa ve vhosts.conf veya httpd.conf dosyalarına erişiminiz varsa, şunu deneyin:

en: Troubleshooting
tr: Sorun giderme

en: Apply rules
tr: Kuralları uygula

en: Please note: Some servers have both Apache and NGINX software which may not begin serving WebP images after applying the .htaccess rules. If errors occur after applying the rules, we recommend adding NGINX rules manually.
tr: Lütfen unutmayın: Bazı sunucular hem Apache hem de NGINX yazılımına sahiptir ve bu yazılım .htaccess kuralları uygulandıktan sonra WebP görüntülerini sunmaya başlamayabilir. Kuralları uyguladıktan sonra hatalar oluşursa, NGINX kurallarını manuel olarak eklemenizi öneririz.

en: Smush can automatically apply WebP conversion rules for Apache servers by writing to your .htaccess file. Alternatively, switch to Manual to apply these rules yourself.
tr: Smush, .htaccess dosyanızı yazarak Apache sunucuları için WebP dönüştürme kurallarını otomatik olarak uygulayabilir. Alternatif olarak, bu kuralları kendiniz uygulamak için Manuel'e geçin.

note: translators: server type
en: We've automatically detected your server type is %s. If this is incorrect, manually select your server type to generate the relevant rules and instructions.
tr: Sunucu türünüzün %s olduğunu otomatik olarak tespit ettik. Bu yanlışsa, ilgili kuralları ve talimatları oluşturmak için sunucu türünüzü manuel olarak seçin.

en: Choose your server type. If you don’t know this, please contact your hosting provider.
tr: Sunucu tipinizi seçin. Bunu bilmiyorsanız, lütfen hosting sağlayıcınızla iletişime geçin.

en: Server Type
tr: Sunucu tipi

en: Re-check status
tr: Durumu yeniden kontrol et

en: This user can not delete all WebP images.
tr: Bu kullanıcı tüm WebP görüntülerini silemez.

en: You don't have permission to do this.
tr: Bunu yapmak için izniniz yok.

en: Close this dialog window
tr: Bu pencereyi kapat

en: Fix Google PageSpeed image recommendations
tr: Google Page Speed resim önerilerini düzeltin

en:  and
tr:  ve

note: translators: 1. username, 2. unsmushed images message, 3. 'and' text for when having both unsmushed and re-smush images, 4. re-smush images message.
en: %1$s, you have %2$s%3$s%4$s! %5$s
tr: %1$s, şu an %2$s%3$s%4$s! %5$s

note: translators: 1. opening strong tag, 2: re-smush images count,3. closing strong tag.
en: %1$s%2$d attachment%3$s that needs re-smushing | %1$s%2$d attachments%3$s that need re-smushing
tr[0]: %1$s%2$d görselin%3$s tekrar sıkıştırılması gerekiyor
tr[1]: %1$s%2$d görselin%3$s tekrar sıkıştırılması gerekiyor

note: translators: 1. opening strong tag, 2: unsmushed images count,3. closing strong tag.
en: %1$s%2$d attachment%3$s that needs smushing | %1$s%2$d attachments%3$s that need smushing
tr[0]: %1$s%2$d görselin%3$s sıkıştırılması gerekiyor
tr[1]: %1$s%2$d görselin%3$s sıkıştırılması gerekiyor

en: Check Complete
tr: Kontrol Tamamlandı

note: translators: %1$s - opening tag, %2$s - closing tag
en: Note: Smush will pre-fill the srcset attribute with missing image sizes so for this feature to work, those must be declared properly by your theme and page builder using the %1$scontent width%2$s variable.
tr: Not: Smush olmayan görsel boyutları için srcset özelliğini önceden dolduracaktır yani bu özelliğin çalışması için bunların temanız ve sayfa oluşturucunuz tarafından  %1$scontent width%2$s değişkeni kullanılarak düzgün tanımlanmalıdır.

en: Having trouble with Google PageSpeeds ‘properly size images’ suggestion? This feature will fix this without any coding needed!
tr: Google PageSpeeds'in 'düzgün görsel boyutlandırma' önerisiyle sorun mu yaşıyorsunuz? Bu özellik herhangi bir kod gerekmeden bunu çözer!

en: View All
tr: Hepsini Görüntüle

en: Previous
tr: Önceki

en: Close this notice
tr: Bu uyarıyı kapat

en: Customize, style, schedule and send white label client and developer reports in just a few clicks. Each report includes embedded performance, security, SEO, and analytics data.
tr: Gömülü performans, güvenlik, SEO ve analitik verileriyle markalaştırılmış müşteri ve geliştirici raporlarını yalnızca birkaç tıklamayla özelleştirin, biçimlendirin, planlayın ve gönderin.

en: Serve next-gen WebP images (without Smush CDN)
tr: Yeni nesil WebP resimleri sunun (Smush CDN'siz)

en: Streamline your images with Smush CDN
tr: Resimlerinizi Smush CDN ile sunun

en: Smush Updated Modal
tr: Smush Güncelleme Penceresi

en: Dismiss notice
tr: Bildirimi kapat

note: translators: %1$s - opening a tag, %2$s - closing a tag
en: In some cases can cause the "Defer offscreen images" Google PageSpeed audit to fail. See browser compatibility %1$shere%2$s.
tr: Bazı durumlarda, "Ekran dışı resimleri ertele" Google PageSpeed denetiminin başarısız olmasına neden olabilir. %1$sBuradan%2$s tarayıcı uyumluluğuna bakın.

en: Enable native lazy loading
tr: Yerel geç yüklemeyi etkinleştir

en: Enable support for native browser lazy loading.
tr: Yerel tarayıcı geç yükleme desteğini etkinleştirin.

en: Native lazy load
tr: Yerel geç yükleme

en: Enable Super Smush
tr: Süper Sıkıştırmayı Etkinleştir

note: translators: %1$s - Open a link <a>, %2$s - closing link tag
en: Note: Smush will use the %1$srest_pre_echo_response%2$s hook to filter images in REST API responses.
tr: Not: Smush REST API cevaplarında görselleri filtrelemek için %1$srest_pre_echo_response%2$s kancasını kullanacak.

en: Smush can automatically replace image URLs when fetched via REST API endpoints.
tr: Smush REST API isteklerinde görsel URLlerini otomatik olarak değiştirebilir.

en: Enable REST API support
tr: REST API desteğini etkinleştir

en: All images are properly sized
tr: Tüm görseller uygun şekilde boyutlandırıldı

en: Error getting file name
tr: Dosya adını alırken hata

en: Generate leads with pop-ups, slide-ins and email opt-ins.
tr: Açılır pencereler, slaytlar ve e-posta tercihleriyle potansiyel müşteriler oluşturun.

en: Create dynamic forms easily and quickly with our form builder.
tr: Form oluşturucumuzla dinamik formları kolay ve hızlı bir şekilde oluşturun.

en: Configure your markup for optimal page and social ranking.
tr: En iyi sayfa ve sosyal medya puanı için kodlarınızı yapılandırın.

en: Secure and protect your site from malicious hackers and bots.
tr: Sitenizi kötü niyetli bilgisayar korsanlarından ve botlardan koruyun.

en: Add powerful caching and optimize your assets.
tr: Güçlü önbellekleme ve dosyalarınızı optimize etmeyi ekleyin.

en: Resize, optimize and compress all of your images to the max.
tr: Tüm görsellerinizi en iyisi için yeniden boyutlandırın, iyileştirin ve sıkıştırın.

note: translators: %s - plugin name
en: Enjoying %s? Try out a few of our other popular free plugins...
tr: Hoşunuza gitti mi %s? Bizim diğer popüler ücretsiz eklentilerimizi de deneyin...

en: Photos often store camera settings in the file, i.e., focal length, date, time and location. Removing EXIF data reduces the file size. Note: it does not strip SEO metadata.
tr: Fotoğraflar genellikle dosyada odak uzaklığı, tarih, saat ve konum gibi kamera ayarlarını tutarlar. EXIF verilerini kaldırma dosya boyutunu azaltır. Not: SEO meta verisini silmez.

en: This feature stops offscreen images from loading until a visitor scrolls to them. Make your page load faster, use less bandwidth and fix the “defer offscreen images” recommendation from a Google PageSpeed test.
tr: Bu özellik ekran dışında kalan görsellerin yüklenmesini ziyaretçiler sayfayı onlara kaydırana kadar yüklemeyi durdurur. Sayfalarınızın yüklenmesini hızlandırın, daha az trafik kullanın ve Google PageSpeed testindeki "defer offscreen images" önerisini düzeltin.

en: Learn More
tr: Daha Fazlasını Öğren

en: Play
tr: Oynat

en: Learn why Smush Pro is the best image optimization plugin.
tr: Smush Pro'nun neden en iyi görsel optimizasyon eklentisi olduğunu öğrenin.

en: Optimize unlimited images with Smush Pro
tr: Smush Pro ile sınırsız görsel optimize edin

note: translators: %1$d - number of skipped images, %2$d - total number of images, %3$d - number of failed images
en: %1$d/%2$d images were skipped because they were already optimized and %3$d/%2$d images resulted in an error
tr: %1$d/%2$d resim, zaten optimize edildikleri ve %3$d/%2$d resim bir hatayla sonuçlandığı için atlandı

note: translators: %1$d - number of skipped images, %2$d - total number of images
en: %1$d/%2$d image was skipped because it was already optimized | %1$d/%2$d images were skipped because they were already optimized
tr[0]: %1$d/%2$d resim zaten optimize edildiği için atlandı
tr[1]: %1$d/%2$d resim, zaten optimize edildikleri için atlandı

en: Image compression complete.
tr: Görsel sıkıştırma tamamlandı.

note: translators: %1$s: bytes savings, %2$s: percentage savings
en: Reduced by %1$s (%2$s)
tr: Azaltan %1$s (%2$s)

en: Smush: Not processed
tr: Smush: İşlenmedi

en: Manage Plugins
tr: Eklentileri Yönet

en: You have multiple WordPress image optimization plugins installed. This may cause unpredictable behavior while optimizing your images, inaccurate reporting, or images to not display. For best results use only one image optimizer plugin at a time. These plugins may cause issues with Smush:
tr: Birden fazla görsel optimizasyon eklentisi yüklemişsiniz. Bu görsellerinizi optimize ederken tahmin edilemez davranışlara, hatalı raporlamalara yada görsellerin görüntülenmemesine neden olabilir. En iyi sonuçlar için tek seferde sadece bir görsel optimizasyon eklentisi kullanın. Bu eklentiler Smush ile beraber sorun çıkarabilir:

en: Premium Support
tr: Premium Destek

en: View details
tr: Detayları görüntüle

en: Rate Smush
tr: Smush'ı Değerlendir

en: Go to Smush Dashboard
tr: Smush Paneline Git

en: View Smush Documentation
tr: Smush Dökümantasyonunu Görüntüle

en: Renew Membership
tr: Üyeliği Yenile

en: Potential Phar PHP Object Injection detected
tr: Potansiyel Phar PHP Objesi enjekte tespit edildi

en: Filter by Smush status
tr: Smush istatistiklerine göre filtrele

en: First step
tr: İlk adım

en: Close this modal
tr: Bu pencereyi kapat

en: Restoring images...
tr: Görseller geri yükleniyor...

en: images smushed
tr: görsel sıkıştırıldı

en: To use this feature you need to be using NextGen Gallery.
tr: Bu özelliği kullanmak için NextGen galeri kullanıyor olmanız gerekiyor.

en: To use this feature you need be using WPBakery Page Builder.
tr: Bu özelliği kullanmak için WPBakery Page Builder kullanıyor olmanız gerekiyor.

en: Ignore
tr: Atla

en: As of WordPress 5.3, large image uploads are resized down to a specified max width and height. If you require images larger than 2560px, you can override this setting here.
tr: WordPress 5.3 ile beraber, büyük görsel yüklemeleri belirli bir maksimum genişlik ve yüksekliğe indirilir. Eğer 2560px'den daha büyük görsele ihtiyaç duyuyorsanız bu ayar ile geçersiz kılabilirsiniz.

en: Couldn't process image due to bad headers. Try re-saving the image in an image editor, then upload it again.
tr: Kötü başlıklardan dolayı görsel işlenemiyor. Görsel editöründeki yeniden kaydetmeyi deneyin, sonra yeniden yükleyin.

en: We can’t stress this enough: Our outstanding WordPress support is available with live chat 24/7, and we’ll help you with absolutely any WordPress issue, not just our products. It’s an expert WordPress team on call whenever you need them.
tr: Bunu yeterince vurgulayamayız: inanılmaz WordPress desteğimiz 7/24 canlı konuşma ile kullanılabilir ve sadece bizim ürünlerimiz değil herhangi bir WordPress sorununda yardım edeceğiz. Bu ne zaman ihtiyacınız olursa WordPress uzman ekibinin hazır olması demek.

en: 24/7 live WordPress support
tr: 7/24 canlı WordPress desteği

en: Premium WordPress plugins
tr: Premium WordPress eklentiler

en: Smush looks for additional savings and automatically converts PNG files to JPEG if it will further reduce the size without a visible drop in quality. Now that's smart image compression.
tr: Smush daha fazla kazanç için bakar ve eğer görüntü kalitesi düşmeden boyutu daha fazla azaltacaksa PNG dosyalarını JPEG'e otomatik olarak çevirir. Bu zeki görsel sıkıştırma.

note: translators: %d: Number of CDN PoP locations
en: Use the blazing-fast Smush image CDN to automatically resize your files to the perfect size and serve WebP files (25%% smaller than PNG and JPG) from %d locations around the globe.
tr: Otomatik olarak dosyalarınızı mükemmel boyuta yeniden boyutlandırmak, PNG ve JPG sıkıştırmadan %%25 daha küçük WebP ile sunmak için inanılmaz hızlı dünyanın %d noktasından Smush görsel CDN'i kullanın.

en: No limits, no restrictions
tr: Limit yok, sınırlama yok

en: Upgrading to Pro will get you the following benefits.
tr: Pro'ya yükseltmek şu faydalarıda sağlayacaktır.

en: customers
tr: müşteriler

en: 5.0 rating from
tr: 5.0 puan

note: translators: %1$s - opening link tag, %2$s - Close the link </a>
en: {{smushed}}/{{total}} images were successfully compressed, {{errors}} encountered issues. Are you hitting the 5MB "size limit exceeded" warning? %1$sUpgrade to Smush Pro%2$s to optimize unlimited image files.
tr: {{smushed}}/{{total}} görsel başarıyla sıkıştırıldı, {{errors}} hata oluştu. 5MB "boyut sınırı aşıldı" uyarısı ile mi karşılaştınız? 32MB'a kadar olan görselleri optimize etmek için %1$sÜCRETSİZ Smush Pro'ya yükseltin%2$s.

en: Made a mistake? Use this feature to restore your image thumbnails to their original state.
tr: Hata mı yaptınız? Görsel küçük resimlerini orjinal duruma geri döndürmek için bu özelliği kullanın.

en: Bulk restore
tr: Toplu Geri Yükleme

en: By default, subsites will inherit your network settings. Choose which modules you want to allow subsite admins to override.
tr: Varsayılan olarak, alt siteler ağ ayarlarınızdan miras alacaktır. Hangi alt site yöneticilerine üzerine yazma izni vermek istediğinizi seçin.

en: Subsite Controls
tr: Altsite Kontrolleri

en: Too many requests, please try again in a moment.
tr: Çok fazla istek, lütfen birazdan tekrar deneyin.

note: translators: %1$s - Open the link <a>, %2$s - closing link tag
en: For any non-media library uploads, you can still use the %1$sDirectory Smush%2$s feature to compress them, they just won’t be served from the CDN.
tr: Herhangi bir medya kütüphanesi dışı yükleme için, onları sıkıştırmakta %1$sDizin Sıkıştırmayı%2$s kullanabilirsiniz, sadece CDN'den sunulmayacaklardır.

note: translators: %1$s - Open the link <a>, %2$s - Closing link tag
en: Note: For this feature to work your theme’s background images must be declared correctly using the default %1$swp_attachment%2$s functions.
tr: Not: Bu özelliğin çalışması için temanızın arkaplan görseli varsayılan %1$swp_attachment%2$s fonksiyonu ile doğru bir şekilde ayarlanmalıdır.

en: Where possible we will serve background images declared with CSS directly from the CDN.
tr: Mümkün olduğunda CSS ile tanımlanmış arkaplan görsellerini direkt olarak CDN'den sunulacaktır.

en: Background Images
tr: Arkaplan Görselleri

en: Serve background images from the CDN
tr: Arkaplan görsellerini CDN'den sun

en: Choose which modules settings subsite admins have access to.
tr: Hangi modül ayarlarına altsite yöneticilerinin erişimi olacağını seçin.

en: Subsite admins can override all module settings.
tr: Altsite yöneticileri tüm modül ayarlarının üzerine yazabilir.

en: Subsite admins can't override any module settings and will always inherit your network settings.
tr: Altsite yöneticileri herhangi bir modül ayarlarının üzerine yazamaz ve her zaman ağ ayarlarından miras alacaktır.

en: Images will flash into view as soon as they are ready to display.
tr: Görseller gösterilmeye hazır olur olmaz gösterilecektir.

en: Select
tr: Seç

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Placeholder image
tr: Yertutucu görsel

en: Image
tr: Görsel

en: Display a placeholder to display instead of the actual image during lazy loading. You can choose a predefined image, or upload your own.
tr: Lazy loading sırasında gerçek resim yerine yer tutucu resim gösterin. Önceden tanımlanmış görsel seçebilirsiniz, yada kendi görselinizi yükleyin.

en: Remove file
tr: Dosyayı kaldır

en: Upload file
tr: Dosya Yükle

en: Spinner image
tr: Yükleniyor görseli

en: Display a spinner where the image will be during lazy loading. You can choose a predefined spinner, or upload your own GIF.
tr: Lazy loading sırasında yükleniyor görseli gösterin. Önceden tanımlanmış yükleniyor seçebilirsiniz yada kendi GIF'inizi yükleyin.

en: Once the image has loaded, choose how you want the image to display when it comes into view.
tr: Görsel yüklendiğinde, görünür alana geldiğinde görselin nasıl gösterilmesini istediğinizi seçin.

en: Placeholder
tr: Yertutucu

en: Choose how you want the non-loaded image to look.
tr: Yüklenmemiş görsellerin nasıl gösterilmesi istediğinizi seçin.

en: Display
tr: Görünüm

en: Choose how you want preloading images to be displayed, as well as how they animate into view.
tr: Ön yükleme görsellerinin nasıl gösterilmesini, ayrıca görüntüye nasıl animasyonla girmesini istediğinizi seçin.

en: Display & Animation
tr: Görünüm & Animasyon

en: Retry
tr: Yeniden Dene

note: translators: 1: Open a link <a>, 2: Close the link </a>
en: Note: You can find all the images which couldn't be restored (still smushed) in your %1$sMedia Library%2$s.
tr: Not: %1$sMedya Kütüphanesinde%2$s geri yüklenemeyen (hala sıkıştırılmış) tüm görselleri bulabilirsiniz.

en: View item in Media Library
tr: Öğeyi Medya Kütüphanesinde Görüntüle

en: images were successfully restored but some were unrecoverable. You can try again, or re-upload these images.
tr: görseller başarıyla geri yüklendi ama bazıları kurtarılamıyor. Yeniden deneyebilirsiniz, yada bu görselleri yeniden yükleyin.

en: Finish
tr: Bitir

en: images were successfully restored.
tr: görseller başarıyla geri yüklendi.

en: Initializing restore...
tr: Geri yükleme başlatılıyor...

en: Confirm
tr: Onayla

en: Your bulk restore has finished running.
tr: Toplu geri yüklemenin çalışması bitirildi.

en: Your bulk restore is still in progress, please leave this tab open while the process runs.
tr: Toplu geri yüklemeniz hala çalışıyor, lütfen işlem çalışırken bu sekmeyi açık bırakın.

en: Are you sure you want to restore all image thumbnails to their original, non-optimized states?
tr: Tüm görsel küçük resimlerinizi orjinal, optimize edilmemiş duruma geri yüklemek istediğinize emin misiniz?

en: Restore complete
tr: Geri Yükleme Tamamlandı

en: Restore Thumbnails
tr: Küçük Resimleri Geri Yükle

en: Enable Lazy Loading
tr: Lazy Load Etkinleştir

en: Error detecting language
tr: Hata tespit dili

en: Allow smushing images resized in WPBakery Page Builder editor.
tr: WPBakery Page Builder editöründeki sıkıştırılmış görsellerin yeniden boyutlandırılmasına izin ver.

en: Enable WPBakery Page Builder integration
tr: WPBakery Page Builder entegrasyonunu etkinleştir

en: If you're having issues with enabling pro features you can force the API to update your membership status here.
tr: Pro özellikleri etkinleştirirken sorun yaşıyorsanız API'nin üyelik durumunuzu güncellemesini buradan zorlayabilirsiniz.

en: API Status
tr: API Durumu

en: This will add functionality to your website that highlights images that are either too large or too small for their containers.
tr: Bu websitenize kapsayıcıları için çok küçük veya çok büyük görsellerin belirtilmesi fonksiyonelliğini ekleyecektir.

en: Image Resize Detection
tr: Görsel Yeniden Boyutlandırma Tespiti

en: Automatic compression
tr: Otomatik sıkıştırma

en: WordPress generates multiple image thumbnails for each image you upload. Choose which of those thumbnail sizes you want to include when bulk smushing.
tr: WordPress yüklediğiniz her görsel için birden fazla küçük resim oluşturur. Toplu sıkıştırırken hangi küçük resim boyutlarını dahil etmek istediğinizi seçin.

en: Image Sizes
tr: Görsel Boyutları

en: Active
tr: Etkin

en: Activating
tr: Etkinleştiriliyor

en: Needs upgrade
tr: Yükseltme gerekiyor

en: You're almost through your CDN bandwidth limit. Please contact your administrator to upgrade your Smush CDN plan to ensure you don't lose this service
tr: Neredeyse CDN trafik limitinize ulaştınız. Lütfen bu servisi kaybetmediğinizden emin olmak, Smush CDN paketinizi yükseltmek için yöneticinizle iletişime geçin

en: Overcap
tr: Üst kapak

en: You've gone through your CDN bandwidth limit, so we’ve stopped serving your images via the CDN. Contact your administrator to upgrade your Smush CDN plan to reactivate this service
tr: CDN trafik limitinize ulaştınız, yani görsellerinizi CDN ile sunmayı durdurduk. Servisi yeniden etkinleştirmek, Smush CDN paketinizi yükseltmek için yöneticinizle iletişime geçin

en: [WPMUDEV API] Skipped sync due to API error exponential backoff.
tr: [WPMUDEV API] Üstel geri çekilme API hatası nedeniyle senkronizasyon atlandı.

en: Bulk smush detects images that can be optimized and allows you to compress them in bulk.
tr: Toplu sıkıştırma iyileştirilebilecek görselleri tespit eder ve onları toplu olarak sıkıştırmanıza izin verir.

en: Update API status
tr: API durumunu güncelle

en: Resume
tr: Devam Et

en: You can also have Smush compress your original images - this is helpful if your theme serves full size images.
tr: Ayrıca Smush orijinal görselleri sıkıştırmaya sahipsiniz - eğer temanız tam boyutlu görseller yüklüyorsa yardımcı olur.

en: Your media is currently being served from the WPMU DEV CDN. Bulk and Directory smush features are treated separately and will continue to run independently.
tr: Ortam şu anda WPMU DEV CDN'den sunuluyor. Toplu ve dizin sıkıştırma özelliği ayrı olarak davranır ve bağımsız olmaya devam edecektir.

en: Included image sizes
tr: Dahil edilen görsel boyutları

en: Custom
tr: Özel

en: All
tr: Tamamı

en: Note: We will only automatically compress the image sizes selected above.
tr: Not: Sadece yukarıda seçilen görsel boyutları otomatik olarak sıkıştırılacaktır.

en: Note: The highlighting will only be visible to administrators – visitors won’t see the highlighting.
tr: Not: Belirtme sadece yöneticilere görünür olacaktır - ziyaretçiler belirteçleri görmeyecektir.

en: Tools
tr: Araçlar

en: Log In
tr: Giriş

en: Smush Pro requires the WPMU DEV Dashboard plugin to unlock pro features. Please make sure you have installed, activated and logged into the Dashboard.
tr: Smush Pro pro özellikleri açmak için WPMU DEV Dashboard eklentisine ihtiyaç duyar. Lütfen Dashboard'u yüklediğinizden, etkinleştirdiğinizden ve giriş yaptığınızdan emin olun.

en: Ignore this image from bulk smushing
tr: Bu resmi toplu sıkıştırmada yoksay

en: Choose how you want us to handle your plugin data.
tr: Eklenti verilerinizi nasıl kullanmamızı istediğinizi seçin.

en: Uninstallation
tr: Kaldırma

en: Undersized
tr: Normalden küçük

en: No file data found in image meta
tr: Resim açıklamalarında dosya verisi bulunamadı.

en: No attachment ID was received.
tr: Ek dosya ID'si alınmadı.

en: Show in bulk Smush
tr: Toplu sıkıştırmada göster

en: Reset settings
tr: Ayarları sıfırla

en: Are you sure you want to reset Smush’s settings back to the factory defaults?
tr: Smush’un ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmek istediğinize emin misiniz?

en: No longer wish to use this feature? Turn it off instantly by hitting Deactivate.
tr: Artık bu özelliği kullanmak istemiyor musunuz? Devre Dışı Bırak seçeneğine basarak anında kapatın.

en: Your theme must be using the wp_head() function.
tr: Temanız wp_header () işlevini kullanıyor olmalı.

en: Your theme must be using the wp_footer() function.
tr: Temanız wp_footer () işlevini kullanıyor olmalı.

en: Header
tr: Üst Taraf

en: Footer
tr: Alt Taraf

en: Method
tr: Metod

en: By default we will load the required scripts in your footer for max performance benefits. If you are having issues, you can switch this to the header.
tr: Varsayılan olarak, maksimum performans avantajı için gerekli komut dosyalarını alt tarafa yükleyeceğiz. Sorun yaşıyorsanız, bunu üst tarafa geçirebilirsiniz.

en: Scripts
tr: Scriptler

note: translators: %1$s - opening strong tag, %2$s - closing strong tag
en: Add page or post URLs one per line in relative format. I.e. %1$s/example-page%2$s or %1$s/example-page/sub-page/%2$s.
tr: Sayfa ekleyin veya URL'leri göreceli biçimde her satıra bir tane ekleyin. Yani %1$s/example-page%2$s or %1$s/example-page/sub-page/%2$s.

en: E.g. /page
tr: Örneğin. /sayfa

en: Add URLs to the posts and/or pages you want to disable lazy loading on.
tr: Lazyload'ı devre dışı bırakmak istediğiniz yayınların ve / veya sayfaların URL'lerini ekleyin.

en: Post, Pages & URLs
tr: Yazı, Sayfalar ve URL'ler

en: Tags
tr: Etiketler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Archives
tr: Arşivler

en: Posts
tr: Yazılar

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Frontpage
tr: Ön Sayfa

en: Type
tr: Tür

en: Name
tr: Ad

en: Choose the post types you want to lazy load.
tr: Lazyload ile çalışmasını istediğiniz yazı türlerini seçiniz.

en: Post Types
tr: Gönderi Çeşitleri

en: Disable lazy loading for specific pages, posts or image classes that you wish to prevent lazyloading on.
tr: Lazyload uygulamasını önlemek istediğiniz belirli sayfalar, yazılar veya resim sınıfları için devre dışı bırakın.

en: Include/Exclude
tr: Dahil Et / Hariç Tut

en: Delay
tr: Gecikme

en: Duration
tr: Süre

en: None
tr: Yok

en: Spinner
tr: Topaç

en: Fade In
tr: Solarak

en: Animation
tr: Animasyon

en: Post Thumbnail
tr: Gönderi Küçük Resim

en: Widgets
tr: Kenar Şablonları

en: Content
tr: İçerik

en: By default we will lazy load all images, but you can refine this to specific media outputs too.
tr: Varsayılan olarak tüm görüntüleri Lazyload kullanarak yükleyeceğiz, ancak bunu belirli ortam çıktılarına daraltabilirsiniz.

en: Output Locations
tr: Çıktı Konumları

en: Choose which media types you want to lazy load.
tr: Lazyload ile yüklemek istediğiniz medya türlerini seçin.

en: Media Types
tr: Ortam Türleri

en: Lazy loading is active.
tr: Lazyload aktif.

en: Reset Settings
tr: Ayarları sıfırla

en: Need to revert back to the default settings? This button will instantly reset your settings to the defaults.
tr: Varsayılan ayarlara geri dönmeniz mi gerekiyor? Bu düğme ayarlarınızı anında varsayılanlara sıfırlar.

en: Reset Factory Settings
tr: Fabrika Ayarlarına Dön

en: Delete
tr: Sil

en: Keep
tr: Tut

en: When you uninstall the plugin, what do you want to do with your settings? You can save them for next time, or wipe them back to factory settings.
tr: Eklentiyi kaldırdığınızda, ayarlarınızla ne yapmak istiyorsunuz? Bir dahaki sefere onları kaydedebilir veya fabrika ayarlarına geri silebilirsiniz.

en: Saving changes...
tr: Değişiklikler kaydediliyor...

en: Note: Images served via the Smush CDN are automatically resized to fit their containers, these will be skipped.
tr: Not: Smush CDN ile sunulan görüntüler ölçütlerine sığacak şekilde otomatik olarak yeniden boyutlandırılır, bunlar atlanır.

en: Help make Smush better by letting our designers learn how you’re using the plugin.
tr: Tasarımcılarımıza eklentiyi nasıl kullandığınızı öğrenmelerine izin vererek Smush'ı daha iyi yapmamıza yardım edin.

en: Usage Tracking
tr: Kullanım Takibi

en: Increase the visibility and accessibility of elements and components to meet WCAG AAA requirements.
tr: WCAG AAA gerekliliklerini karşılamak için öğelerin ve bileşenlerin erişilebilirliğini ve görünürlüğünü arttırın.

en: Color Accessibility
tr: Renk Erişilebilirliği

en: Enable high contrast mode
tr: Yüksek kontrast modunu etkinleştir

en: No images available to restore
tr: Geri yükleme için görsel bulunamadı

en: Smushing all images
tr: Tüm görseller sıkıştırılıyor

note: translators: %d - number of images
en: Smushing first %d images
tr: İlk %d görseller sıkıştırılıyor

note: translators: %s Smush image Id(s)
en: Smushing image ID: %d | Smushing images %s
tr[0]: Sıkıştırılan görsel ID: %d

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Upgrade to Smush Pro
tr: Smush Pro'ya Yükselt

en: Skip this, I’ll set it up later
tr: Bunu atla, daha sonra kuracağım

en: Next
tr: Sonraki

en: Finish setup wizard
tr: Kurulum sihirbazını bitir

en: Note: By default we will store a copy of your original uploads just in case you want to revert in the future - you can turn this off at any time.
tr: Not: Varsayılan olarak gelecekte geri döndürmek istersiniz diye yüklemelerinizin orijinal kopyalarını depolayacağız - bunu istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

en: Compress my full size images
tr: Tam boyutlu görsellerimi sıkıştır

en: Automatically optimize new uploads
tr: Otomatik olarak yeni yüklemeleri optimize et

en: Begin setup
tr: Kuruluma başla

en: When you upload images to your site, Smush can automatically optimize and compress them for you saving you having to do this manually.
tr: Sitenize görseller yüklediğinizde, elle kazanç elde etmek yerine Smush otomatik olarak onları optimize edebilir ve sıkıştırabilir.

en: Nice work installing Smush! Let's get started by choosing how you want this plugin to work, and then let Smush do all the heavy lifting for you.
tr: Smush'ı yükleyerek iyi iş yaptınız! Bu eklentinin nasıl çalışmasını istediğinizi seçerek başlayın ve Smush'ın tüm ağırlığı sizin için almasına izin verin.

en: EXIF Metadata
tr: EXIF Meta verisi

en: Automatic Compression
tr: Otomatik Sıkıştırma

en: Note: Usage tracking is completely anonymous. We are only tracking what features you are/aren’t using to make our feature decisions more informed.
tr: Not: Kullanım takibi tamamen anonimdir. Sadece özellik kararlarımızı daha doğru yapmak için hangi özellikleri kullandığınızı/kullanmadığınızı takip eder.

en: Select an image to view Smush stats.
tr: Smush istatistiklerini görüntülemek için görsel seçin.

en: User can not modify options
tr: Kullanıcı seçenekleri değiştiremez

en: Timeout error. You can increase the request timeout to make sure Smush has enough time to process larger files. `define('WP_SMUSH_TIMEOUT', 150);`
tr: Zaman aşımı hatası. Smush'ın büyük dosyaları işlerken yeterli zamanı olduğundan emin olmak için istek zaman aşımını arttırabilirsiniz. `define('WP_SMUSH_API_TIMEOUT', 150);`

en: If your images don’t match their containers, we’ll automatically serve a correctly sized image.
tr: Eğer görselleriniz kapsayıcısı ile uyumlu değilse, otomatik olarak düzgünce boyutlandırılmış görseller sunacağız.

en: Automatic Resizing
tr: Otomatik Boyutlandırma

en: Enable automatic resizing of my images
tr: Görsellerimin otomatik boyutlandırmasını etkinleştir

en: Invalid API service.
tr: Hatalı API servisi.

en: Privacy Policy
tr: Gizlilik Politikası

en: Terms of Service
tr: Kullanım Şartları

en: Free Plugins
tr: Ücretsiz Eklentiler

en: Community
tr: Topluluk

en: Docs
tr: Dökümanlar

en: Support
tr: Destek

en: Roadmap
tr: Yol Haritası

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: The Hub
tr: Hub

note: translators: %d: number of images with errors
en: Showing 20 of %d failed optimizations. Fix or remove these images and run another Directory Smush.
tr: Başarısız olan %d de 20 optimizasyon gösteriliyor. Bu görselleri düzeltin veya kaldırın ve başka bir klasör sıkıştırma çalıştırın.

en: In addition to smushing your media uploads, you may want to smush non WordPress images that are outside of your uploads directory. Get started by adding files and folders you wish to optimize.
tr: Medya yüklemelerinizi sıkıştırmaya ek olarak, yükleme klasörünüz dışındaki görselleri de sıkıştırmak isteyebilirsiniz. Optimize etmek istediğiniz dosya ve klasörleri ekleyerek başlayın.

note: translators: %1$s: opening a tag, %2$s: closing a tag
en: Not using your language, or have improvements? Help us improve translations by providing your own improvements %1$shere%2$s.
tr: Sizin dilinizi kullanmıyor mu, ya da iyileştirmeleriniz mi var? Kendi iyileştirmelerinizi %1$sburadan%2$s sağlayarak çevirileri iyileştirmemize yardımcı olun.

en: Active Translation
tr: Aktif Çeviri

note: translators: %1$s: opening a tag, %2$s: closing a tag
en: By default, Smush will use the language you’d set in your %1$sWordPress Admin Settings%2$s if a matching translation is available.
tr: Varsayılan olarak, Smush eğer eşleşen çeviri kullanılabilir ise %1$sWordPress Admin Ayarlarında%2$s belirlediğiniz dili kullanacaktır.

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Your images are currently being served via the WPMU DEV CDN. Bulk smush will continue to operate as per your settings below and is treated completely separately in case you ever want to disable the CDN.
tr: Görselleriniz şu anda WPMU DEV CDN tarafından sunulmaktadır. Toplu sıkıştırma aşağıdaki ayarlarınıza göre çalışmaya devam edecektir ve belki CDN'i devre dışı bırakmak istersiniz diye tamamen ayrı olarak davranılacaktır.

en: Note: You won’t lose any images by deactivating, all of your attachments are still stored locally on your own server.
tr: Not: Etkisizleştirerek herhangi bir görseli kaybetmeyeceksiniz, tüm ekleriniz hala sunucunuzda yerel olarak saklanacaktır.

en: If you no longer require your images to be hosted from our CDN, you can disable this feature.
tr: Eğer görsellerinizi daha fazla bizim CDN'inimizde saklamanız gerekmiyorsa bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: At this time, we don’t support videos. We recommend uploading your media to a third-party provider and embedding the videos into your posts/pages.
tr: Şu anda video medya tipini desteklemiyoruz. Medyaları üçüncü taraf sağlayıcılara yüklemenizi ve yazılara/sayfalara videolarınızı gömmenizi öneriyoruz.

en: Here’s a list of the media types we serve from the CDN.
tr: İşte CDN'den sunduğumuz medya türlerinin listesi.

en: Supported Media Types
tr: Desteklenen Medya Türleri

en: Activating CDN...
tr: CDN Etkinleştiriliyor...

en: Save & Activate
tr: Kaydet & Etkinleştir

en: Your media is currently being served from the WPMU DEV CDN.
tr: Medyanız şu anda WPMU DEV CDN tarafından sunulmaktadır.

en: CDN is not yet active. Configure your settings below and click Activate.
tr: CDN henüz aktif değil. Aşağıdan ayarlarınızı yapın ve etkinleştire tıklayın.

en: Save a ton of space by not storing over-sized images on your server. Set a maximum height and width for all images uploaded to your site so that any unnecessarily large images are automatically resized before they are added to the media gallery. This setting does not apply to images smushed using Directory Smush feature.
tr: Gereksiz büyük görselleri sunucunuzda tutmayarak bir sürü alan kazanın. Sitenize yüklenen tüm görseller için en fazla yüksekliği ve genişliği belirleyin böylece medya galerisine eklenmeden önce gereksiz büyük görseller otomatik olarak yeniden boyutlandırılsın. Bu ayar klasör sıkıştırma ile sıkıştırılan görsellere uygulanmayacaktır.

en: Your settings have been saved and changes are now propagating to the CDN. Changes can take up to 30 minutes to take effect but your images will continue to be served in the meantime, please be patient.
tr: Ayarlarınız kaydedildi ve değişiklikler şuanda CDN'e yayılıyor. Değişikliklerin etkilemesi 30 dakikayı bulabilir ama görselleriniz bu sürede sunulmaya devam edecektir, lütfen sabırlı olun.

en: Almost there! To finish activating this feature you must save your settings.
tr: Neredeyse tamam! Bu özelliği etkinleştirmek için ayarlarınızı kaydetmelisiniz.

note: translators: %1$s: opening a tag, %2$s: closing a tag
en: Incorrect image size highlighting is active. %1$sView the frontend%2$s of your website to see if any images aren't the correct size for their containers.
tr: Yanlış görsel boyutu belirteci etkin. Hangi görsellerin kapsayıcısına göre doğru boyutta olmadığını görmek için web sitenizin %1$sön yüzünü görüntüleyin.%2$s.

en: Resume scan.
tr: Taramaya devam et.

en: View all
tr: Tümünü gör

en: Note: It’s not always easy to make this happen, fix up what you can.
tr: Not: Bunu yapmak her zaman kolay değildir, ne kadar düzeltebiliyorsanız o kadar düzeltin.

en: Oversized
tr: Üstünde

en: The images listed below are being resized to fit a container. To avoid serving oversized or blurry images, try to match the images to their container sizes.
tr: Aşağıda listelenen görseller kapsayıcısına uyması için yeniden boyutlandırıldı. Daha büyük yada bulanık sunmaktan kaçınmak için, görsellerin kapsayıcılarının boyutuyla aynı olmasını deneyin.

en: Image Issues
tr: Görsel Sorunları

en: Smush: Bulk ignored
tr: Smush: Toplu göz ardı

en: Smush: All images
tr: Smush: Tüm görseller

en: Skipped with wp_smush_image filter
tr: Wp_smush_image filtresi ile atlandı

en: No attachment ID was received
tr: Herhangi bir ek IDsi alınamadı

en: {{smushed}}/{{total}} images were successfully compressed, {{errors}} encountered issues.
tr: {{smushed}}/{{total}} görseller başarıyla sıkıştırıldı, {{errors}} sorunla karşılaşıldı.

en: Choose how you want Smush to handle the original image file when you run a bulk smush.
tr: Toplu sıkıştırma çalıştırdığınızda Smush'ın orjinal görsel dosyalarına nasıl davranacağını seçin.

en: Original Images
tr: Orjinal görseller

en: -/- images optimized
tr: -/- resimler optimize edildi

en: Cancel
tr: İptal

en: Bulk smushing is in progress, you need to leave this tab open until the process completes.
tr: Toplu sıkıştırma devam ediyor, süreç bitene kadar
    	 	 	 	 	 	 	 	 bu sekmeyi açık bırakmalısınız.

note: translators: %d - number of images
en: %d image was successfully optimized | %d images were successfully optimized
tr[0]: %d görsel başarıyla optimize edildi
tr[1]: %d görsel başarıyla optimize edildi

en: To use this feature you need to install and activate the Gutenberg plugin.
tr: Bu özelliği kullanmak için Gutenberg eklentisini yüklemeniz ve aktif etmeniz gerekir.

en: Add statistics and the manual smush button to Gutenberg blocks that display images.
tr: Görselleri görüntüleyen Gutenberg bloklarına istatistikler ve manuel sıkıştırma düğmesi ekleyin.

en: Gutenberg Support
tr: Gutenberg Desteği

en: Show Smush stats in Gutenberg blocks
tr: Gutenberg bloklarında sıkıştırma istatistiklerini göster

note: translators: %1$s - opening <a>, %2$s - closing </a>
en: Smush uses the Stackpath Content Delivery Network (CDN). Stackpath may store web log information of site visitors, including IPs, UA, referrer, Location and ISP info of site visitors for 7 days. Files and images served by the CDN may be stored and served from countries other than your own. Stackpath's privacy policy can be found %1$shere%2$s.
tr: Smush Stackpath Content Delivery Network (CDN) kullanır. Stackpath site ziyaretçilerinin, IPleri, kullanıcı aracıları, yönlendiren, konum ve site ziyaretçisinin ISP bilgilerini 7 güne kadar web kayıtlarında saklayabilir. CDN tarafından sunulan dosyalar ve görseller kendi ülkeniz dışında saklanabilir ve oradan sunulabilir. Stackpath'in gizlilik politikasını %1$sburadan%2$s bulabilirsiniz.

note: translators: %s: link to gifgifs.com
en: Note: Image resizing happens automatically when you upload attachments. To support retina devices, we recommend using 2x the dimensions of your image size. Animated GIFs will not be resized as they will lose their animation, please use a tool such as %s to resize then re-upload.
tr: Not: Görsel yeniden boyutlandırma ek karşıya yüklediğinizde otomatik olarak gerçekleşir. Retina cihazları desteklemek için, görsel boyutlarınızın 2x boyutunu kullanmanızı öneririz. Animasyonlu GIFler animasyonlarını kaybettikleri için yeniden boyutlandırılmaz, lütfen yeniden boyutlandırmak ve yüklemek için %s gibi araç kullanın.

en: RESUME
tr: DEVAM ET

en: Empty Directory Path
tr: Boş klasör yolu

en: There was a problem getting the selected directories
tr: Seçilen dizinleri getirirken problem oluştu

en: Unauthorized
tr: Doğrulanmamış

en: Resume scan
tr: Taramaya devam et

en: images optimized
tr: görseller optimize edildi

en: Disabled
tr: Devre Dışı

en: Status
tr: Durum

en: Resmush
tr: Yeniden sıkıştır

en: Restore
tr: Geri yükle

en: View Stats
tr: İstatistikleri Gör

en: Documentation
tr: Dökümantasyon

en: Re-Check Images
tr: Görselleri yeniden kontrol et

en: UPGRADE TO PRO
tr: Pro'ya yükselt

en: Pro Features
tr: Pro Özellikler

en: All attachments have been smushed. Awesome!
tr: Tüm ekler sıkıştırıldı. Mükemmel!

en: Once you upload images, reload this page and start playing!
tr: Görseller karşıya yüklediğinizde, bu sayfayı yeniden yükleyin ve oynamaya başlayın!

en: Smush Pro supports hosting images on Amazon S3 and optimizating NextGen Gallery images directly through NextGen Gallery settings. Try it with a WPMU DEV membership today!
tr: Smush Pro, görüntüleri Amazon S3'te barındırmayı ve NextGen Galeri görüntülerini doğrudan NextGen Galeri ayarları aracılığıyla optimize etmeyi destekler. Bugün bir WPMU DEV üyeliği ile deneyin!

en: Images Smushed
tr: Görseller sıkıştırıldı

en: Total Savings
tr: Toplam Kazançlar

en: Integrations
tr: Entegrasyonlar

en: Bulk Smush
tr: Toplu Sıkıştırma

en: To use this feature you need to install WP Offload Media and have an Amazon S3 account setup.
tr: Bu özelliği kullanmak için WP Offload S3'ü yüklemeniz ve Amazon S3 hesabınızı kurmanız gerekiyor.

en: Smushing in progress
tr: Sıkıştırma devam ediyor

en: Smush data.
tr: Veriyi sıkıştır.

en: Learn more
tr: Daha fazlasını öğren

en: Choose which directory you wish to smush. Smush will automatically include any images in subdirectories of your selected directory.
tr: Hangi klasörü sıkıştırmak istediğinizi seçin. Smush otomatik olarak seçilen klasörün alt klasörlerindeki görselleri dahil edecektir.

en: Close
tr: Kapat

en: Choose Directory
tr: Dizin Seçin

en: Remove
tr: Kaldır

en: Directory Smush - Choose Folder
tr: Dizin Sıkıştırma - Klasör Seç

en: Directory Smush
tr: Dizin Sıkıştırma

note: translators: %s - width, %s - height.
en: This image is too small for its container. Adjust the image dimensions to %1$s x %2$spx for optimal results.
tr: Bu görsel kapsayıcısı için çok küçük. En iyi sonuçlar için görsel boyutlarını %1$s x %2$spx boyutuna göre ayarlayın.

note: translators: %s - width, %s - height.
en: This image is too large for its container. Adjust the image dimensions to %1$s x %2$spx for optimal results.
tr: Bu görsel kapsayıcısı için çok büyük. En iyi sonuçlar için görsel boyutlarını %1$s x %2$spx boyutuna göre ayarlayın.

note: translators: %1$d - number of images, %2$s - opening a tag, %3$s - closing a tag
en: Image check complete, you have %1$d images that need smushing. %2$sBulk smush now!%3$s
tr: Görsel kontrolü tamamlandı, sıkıştırılması gereken %1$d görseliniz bulunuyor. %2$sŞimdi toplu sıkıştır!%3$s

en: Detect and show incorrectly sized images
tr: Yanlış boyutlanmış görselleri tespit et ve göster

en: Image Resizing
tr: Görsel yeniden boyutlandırma

en: Metadata
tr: Meta verisi

en: Strip my image metadata
tr: Görsel meta verisini çıkart

en: Optimize images up to 2x more than regular smush with our multi-pass lossy compression.
tr: Çok geçişli kayıplı sıkıştırmamız ile görselleri normalden 2x'e kadar daha fazla optimize edin.

en: Directory smushing requires custom tables and it seems there was an error creating tables. For help, please contact our team on the support forums.
tr: Klasör sıkıştırması özel tablolara ihtiyaç duyar ve tabloları oluştururken hata oluştuğu görülüyor. Yardım için, lütfen destek forumlarında bizimle iletişim kurun.

en: Smush uses a third-party email service (Drip) to send informational emails to the site administrator. The administrator's email address is sent to Drip and a cookie is set by the service. Only administrator information is collected by Drip.
tr: Smush site yöneticisine bilgilendirme epostaları gönderirken üçüncü bir servis (Drip) kullanır. Yönetici eposta adresleri Drip'e gönderilir ve cookie servis tarafından atanır. Sadece yönetici bilgileri Drip tarafından toplanır.

en: Smush sends images to the WPMU DEV servers to optimize them for web use. This includes the transfer of EXIF data. The EXIF data will either be stripped or returned as it is. It is not stored on the WPMU DEV servers.
tr: Smush resimleri web kullanımı için optimize ederken WPMU DEV sunucularına gönderir. Bu EXIF verilerinin transferini de içerir. EXIF verileri silinebilir yada olduğu gibi geri gönderilebilir. O WPMU DEV sunucularında tutulmaz.

en: Note: Smush does not interact with end users on your website. The only input option Smush has is to a newsletter subscription for site admins only. If you would like to notify your users of this in your privacy policy, you can use the information below.
tr: Not: Smush websitenizdeki son kullanıcılar ile etkileşimde bulunmaz. Smush'ın sahip olduğu tek giriş seçeneği site yöneticilerinin eposta aboneliğidir. Eğer kullanıcılarınızı bununla ilgili gizlilik politikasında bilgilendirmek isterseniz, aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

en: Plugin: Smush
tr: Eklenti: Smush

en: Click to start Bulk Smushing images in Media Library
tr: Ortam kütüphanesindeki görsellerinizi toplu sıkıştırmak için tıklayın

en: GET STARTED
tr: Başlayın

en: Select a directory you'd like to Smush.
tr: Sıkıştırmak istediğiniz dizini seçin.

en: Smush Stats
tr: Sıkıştırma istatistikleri

en: Give us a moment while we sync the stats.
tr: İstatistikleri senkronize ederken bize biraz zaman tanıyın.

en: Skipped due to a timeout error. You can increase the request timeout to make sure Smush has enough time to process larger files. define('WP_SMUSH_TIMEOUT', 150);
tr: Zaman aşımı hatası nedeniyle atlandı, Smush'ın büyük dosyaları işlerken yeterli zamanı olduğundan emin olmak için istek zaman aşımını arttırabilirsiniz. `define('WP_SMUSH_API_TIMEOUT', 150);`.

en: Note: For this process to happen automatically you need automatic smushing enabled.
tr: Not: Bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmek için otomatik sıkıştırmayı etkinleştirin.

note: translators: 1: <strong> 2: </strong>
en: Note: Any PNGs with transparency will be ignored. Smush will only convert PNGs if it results in a smaller file size. The original PNG file will be deleted, and the resulting file will have a new filename and extension (JPEG). %1$sAny hard-coded URLs on your site that contain the original PNG filename will need to be updated manually.%2$s
tr: Not: Şeffaflığı olan tüm PNG'ler yok sayılacaktır. Smush, PNG'leri yalnızca daha küçük bir dosya boyutuyla sonuçlanırsa dönüştürecektir. Orijinal PNG dosyası silinecek ve ortaya çıkan dosya yeni bir dosya adına ve uzantısına (JPEG) sahip olacaktır. %1$sSitenizde orijinal PNG dosya adını içeren tüm sabit kodlu URL'lerin manuel olarak güncellenmesi gerekecektir.%2$s

en: Note: This data adds to the size of the image. While this information might be important to photographers, it’s unnecessary for most users and safe to remove.
tr: Not: Bu veri, görsel boyutunu arttırır. Bu bilgiler fotoğrafçılar için önemli olmasına rağmen, bir çok kullanıcı için gereksiz ve kaldırılması güvenlidir.

en: Smush will automatically check for any images that need re-smushing.
tr: Smush otomatik olarak görsellerin yeniden sıkıştırmaya ihtiyacı olup olmadığını kontrol edecek.

en: Stop current bulk smush process.
tr: Şuanki toplu sıkıştırma işlemini durdur.

en: Total savings
tr: Toplam kazançlar

en: Images Resized
tr: Görseller boyutlandırıldı

en: Images smushed
tr: Görseller sıkıştırıldı

en: Get started
tr: Başlayın

en: Amazon S3 support is active.
tr: Amazon S3 desteği aktif.

note: translators: %1$s - <a>, %2$s - </a>
en: Storing your image on S3 buckets using %1$sWP Offload Media%2$s? Smush can detect and smush those assets for you, including when you're removing files from your host server.
tr: Görsellerinizi %1$sWP Offload S3%2$s kullanarak S3 bucket'larında mı saklıyorsunuz? Smush tespit edebilir ve bunları sizin için sıkıştırabilir, sunucunuzdan dosyalarınızı kaldırırken bile.

en: Enable Amazon S3 support
tr: Amazon S3 desteğini aktifleştir

en: NextGen Gallery
tr: NextGen Galeri

en: Choose directory
tr: Dizin seç

en: Smush images that aren't located in your uploads folder.
tr: Yükleme klasörünüzde bulunmayan görsellerinizi sıkıştırın.

en: Directory Smush Savings
tr: Dizin sıkıştırma kazancı

en: When you compress a PNG, Smush will check if converting it to JPEG could further reduce its size.
tr: PNG dosyası sıkıştırdığınızda, Smush dosyayı JPEG'e dönüştürmenin boyutu daha da düşürüp düşürmeyeceğini kontrol eder.

en: PNG to JPEG Conversion
tr: PNG'den JPEG'e dönüştürme

en: Auto-convert PNGs to JPEGs (lossy)
tr: PNGleri JPEG'e otomatik dönüştür (kayıplı)

en: Full Size Images
tr: Tam boyutlu görseller

en: Super Smush
tr: Süper-sıkıştır

en: When you upload images to your site, we will automatically optimize and compress them for you.
tr: Sitenize görseller yüklediğinizde, otomatik olarak sizin için optimize edeceğiz ve sıkıştıracağız.

note: translators: %1$s: strong tag, %2$d: max width size, %3$s: tag, %4$d: max height size, %5$s: closing strong tag
en: Currently, your largest image size is set at %1$s%2$dpx wide %3$s %4$dpx high%5$s.
tr: Şu anda, en büyük görsel boyutu %1$s%2$dpx genişliğinde %3$s %4$dpx yüksekliğinde%5$s ayarlanmış.

en: Max height
tr: Max yükseklik

en: Max width
tr: Max genişlik

note: translators: %1$s: opening a tag, %2$s: closing a tag
en: It seems you haven’t finished setting up WP Offload Media yet. %1$sConfigure it now%2$s to enable Amazon S3 support.
tr: Görünüşe göre WP Offload Media kurulumunu henüz bitirmemişsiniz. Amazon S3 desteğini etkinleştirmek için %1$sŞimdi yapılandırın%2$s.

note: translators: %1$s: opening a tag, %2$s: closing a tag
en: We are having trouble interacting with WP Offload Media, make sure the plugin is activated. Or you can %1$sreport a bug%2$s.
tr: WP S3 Offload ile iletişim kurarken sorun yaşıyoruz, eklentinin etkinleştirildiğinden emin olun. Ya da %1$sbug raporu gönderin%2$s.

en: Image couldn't be optimized
tr: Görsel optimize edilemedi

en: Incorrect image id
tr: Yanlış görsel no

en: We could not find any images in the selected directory.
tr: Seçilen dizinde hiç görsel bulunamadı.

en: CHOOSE DIRECTORY
tr: DİZİN SEÇ

note: translators: %1$s: a tag start, %2$s: closing a tag, %3$d: free image limit
en: %1$sUpgrade to pro%2$s to bulk smush all your directory images with one click. Free users can smush %3$d images with each click.
tr: %1$sTüm dizin resimlerinizi tek tıklamayla toplu olarak sıkıştırmak için%2$s pro sürümüne yükseltin. Ücretsiz kullanıcılar, her tıklamayla %3$d görseli sıkıştırabilir.

en: Updating Stats
tr: İstatistikler Güncelleniyor

en: Ajax Error
tr: Ajax Hatası

en: images could not be smushed.
tr: görseller sıkıştırılamadı.

en: image could not be smushed.
tr: görsel sıkıştırılamadı.

en: Missing file path.
tr: Dosya yolu eksik.

en: Smush Free was deactivated. You have Smush Pro active!
tr: WP Smush Free devre dışı bırakıldı. WP Smush Pro aktif edildi!

note: translators: %1$s: reduced by bytes, %2$s: size format
en: Reduced by %1$s (%2$01.1f%%)
tr: Azaltan %1$s ( %2$01.1f%% )

en: Smush request timed out. You can try setting a higher value ( > 60 ) for `WP_SMUSH_TIMEOUT`.
tr: Smush isteği zaman aşımına uğradı, `WP_SMUSH_API_TIMEOUT` için daha yüksek ayarlarla  ( > 60 ) yeniden deneyebilirsiniz.

en: Manage Galleries
tr: Galerileri Yönet

note: translators: %1$s - a href opening tag, %2$s - a href closing tag
en: Smush individual images via your %1$sManage Galleries%2$s section
tr: Görselleri tek tek %1$sGalerileri Yönet%2$s bölümünden sıkıştırabilirsiniz

note: translators: %1$s: opening a tga, %2$s: closing a tag
en: We haven't found any images in your %1$sgallery%2$s yet, so there's no smushing to be done! Once you upload images, reload this page and start playing!
tr: %1$sGalerinizde%2$s herhangi bir görsel bulamadık, yani sıkıştırılması gereken bir şey yok! Görsel yüklediğiniz zaman, bu sayfayı yeniden yükleyin ve kurcalamaya başlayın!

en: Smush image including original file
tr: Orjinal dosya ile beraber görseli sıkıştır

en: Restore original image
tr: Orjinal görsele dön

en: Image couldn't be smushed as it exceeded the 5Mb size limit, Pro users can smush images without any size restriction.
tr: Görüntü 5Mb boyut sınırını aştığı için sıkıştırılamadı, Pro kullanıcıları herhangi bir boyut kısıtlaması olmadan görüntüleri sıkıştırabilir.

note: translators: %s: number of thumbnails
en: When you upload an image to WordPress it automatically creates %s thumbnail sizes that are commonly used in your pages. WordPress also stores the original full-size image, but because these are not usually embedded on your site we don’t Smush them. Pro users can override this.
tr: WordPress'e bir görsel yüklediğinizde, otomatik olarak sayfalarınızda genel olarak kullanılan %s önizleme boyutlarını oluşturur. WordPress ayrıca görselin orjinal halini saklar, ama bunlar genelde sitede kullanılmadığından onları sıkıştırmıyoruz.Pro kullanıcılar bunu geçersiz yapabilir.

en: Detailed stats for all the image sizes
tr: Tüm resim boyutları için detaylı istatistikler

note: translators: $1$s: recheck link, $2$s: closing a tag, %3$s; contact link, %4$s: closing a tag
en: It looks like Smush couldn’t verify your WPMU DEV membership so Pro features have been disabled for now. If you think this is an error, run a %1$sre-check%2$s or get in touch with our %3$ssupport team%4$s.
tr: Smush, WPMU DEV üyeliğinizi doğrulayamıyor gibi görünüyor, bu nedenle Super-Sıkıştırma gibi Pro özellikleri doğru çalışmayabilir. Eğer bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız, %1$syeniden kontrol edin%2$s yada %3$sdestek ekibiyle%4$s iletişime geçin.

en: Validating...
tr: Doğrulanıyor...

en: Your settings have been updated!
tr: Ayarlarınız güncellendi!

en: CANCEL
tr: İPTAL

en: Bulk smush is currently running. You need to keep this page open for the process to complete.
tr: Toplu sıkıştırma şuan çalışıyor. İşlemi tamamlamak için bu sayfayı açık tutmanız gerekiyor.

en: UPLOAD IMAGES
tr: GÖRSELLERİ YÜKLE

en: No attachments found - Upload some images
tr: Herhangi bir dosya bulunamadı - Biraz görsel yükleyin

en: Lets you check if any images can be further optimized. Useful after changing settings.
tr: Herhangi bir görsel daha fazla optimize edilebilir mi kontrol edin. Ayarlarınızı değiştirdiğinizde kullanışlıdır.

en: BULK SMUSH
tr: TOPLU SIKIŞTIRMA

en: Media Library
tr: Ortam Kütüphanesi

note: translators: %1$s - a href opening tag, %2$s - a href closing tag
en: Smush individual images via your %1$sMedia Library%2$s
tr: %1$sOrtam Kütüphanesi%2$s ile tek tek görselleri sıkıştırın

note: translators: %s: error message
en: Unable to smush image, %s
tr: Görsel sıkıştırma yapılamadı, %s

en: We couldn't process the image, fields empty.
tr: Görseli işleme tabi tutamıyoruz, alanlar boş.

en: We couldn't find the metadata for the image, possibly the image has been deleted.
tr: Görsel için metadata bilgilerini bulamadık, görsel silinmiş olabilir.

en: Unable to restore image
tr: Görsel eski haline getirilemedi

en: Image not restored, Nonce verification failed.
tr: Görsel eski haline getirilmedi, doğrulama başarısız.

en: Error in processing restore action, Fields empty.
tr: Eski haline getirme eyleminde hata oluştu, alanlar boş.

note: translators: %1$s - <a>, %2$s - </a>
en: You have images that need smushing. %1$sBulk smush now!%2$s
tr: Sıkıştırılması gereken görselleriniz var. %1$sToplu sıkıştırın!%2$s

en: Yay! All images are optimized as per your current settings.
tr: Yay! Tüm görselleriniz şuanki ayarlarınıza göre optimize edildi.

en: We haven’t found any images in your media library yet so there’s no smushing to be done!
tr: Medya kütüphanenizde herhangi bir resim bulamadık, sıkıştırılacak herhangi bir şey yok!

en: Image couldn't be smushed as the nonce verification failed, try reloading the page.
tr: Geçici doğrulama yapılamadığı için görsel sıkıştırılamadı, sayfayı yeniden yüklemeyi deneyin.

en: Image not smushed, fields empty.
tr: Görsel sıkıştırılmadı, alanlar boş.

note: translators: %s: total number of images
en: You've smushed %d images in total.
tr: Toplamda %d adet görsel sıkıştırdınız.

en: Your membership couldn't be verified.
tr: Üyeliğiniz doğrulanamıyor.

en: We successfully verified your membership, all the Pro features should work completely.
tr: Başarıyla üyeliğinizi doğruladık, tüm Pro özellikler çalışıyor olmalı

en: Smushing image...
tr: Görsel sıkıştırılıyor...

en: Restoring image...
tr: Görsel eski haline getiriliyor...

en: All images are fully optimized.
tr: Tüm görseller tamamen optimize edildi.

en: Allow smushing images directly through NextGen Gallery settings.
tr: Görselleri direkt olarak NextGen Galeri ayarlarından sıkıştırmaya izin ver.

en: Enable NextGen Gallery integration
tr: NextGen Galeri entegresini aktif et

en: Resize original images
tr: Orjinal görselleri boyutlandır

en: Automatically compress my images on upload
tr: Yüklediğimde görselleri otomatik olarak sıkıştır

en: New
tr: Yeni

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Install Plugin
tr: Eklentiyi Yükle

en: Dismiss
tr: Kapat

note: Description of the plugin
en: Reduce image file sizes, improve performance and boost your SEO using the free <a href="https://wpmudev.com/">WPMU DEV</a> WordPress Smush API.
tr: Ücretsiz <a href="https://wpmudev.com/">WPMU DEV</a> WordPress Smush API'sini kullanarak resim dosyası boyutlarını küçültün, performansı artırın ve SEO'nuzu güçlendirin.

en: Get Fast!
tr: Hızlı Ol!

en: Savings
tr: Kazançlar

en: Image size
tr: Resim boyutu

en: Smush Now!
tr: Şimdi Sıkıştır!

en: Not processed
tr: İşlenmemiş

en: Smush stats
tr: Sıkıştırma istatistikleri

en: Already Optimized
tr: Zaten Optimize Edilmiş

en: Image couldn't be smushed
tr: Görsel sıkıştırılamadı

en: Smush data corrupted, try again.
tr: Sıkıştırma verileri hatalı, yeniden deneyin.

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Error posting to API: %1$s %2$s
tr: API'ye hata gönderiliyor: %1$s %2$s

note: translators: %s: Error message.
en: Error posting to API: %s
tr: API'ye hata gönderiliyor: %s

en: Unknown API error
tr: Bilinmeyen API hatası

note: translators: %s: Directory path
en: %s is not writable
tr: %s yazılabilir değil

en: File path is empty
tr: Dosya yolu boş

en: No attachment ID was provided.
tr: Dosya ID'si sağlanmadı.

en: You don't have permission to work with uploaded files.
tr: Yüklenmiş dosyalarla çalışmak için izniniz yok.

en: Save changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Backup original images
tr: Orijinal görüntüleri yedekleme

en: Super-Smushed images
tr: Süper sıkıştırılmış görseller

en: Smush Now
tr: Şimdi Sıkıştır

en: Super-Smush
tr: Süper-Sıkıştır

en: All Done!
tr: Hepsi Tamam!

en: Smushing in progress...
tr: Sıkıştırma yapılıyor...

en: Bulk Smush Now
tr: Şimdi Toplu Sıkıştır

en: No thanks
tr: Hayır teşekkürler

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Thanks :)
tr: Teşekkürler :)

note: translators: %s - plugin name
en: Are you interested in how to make the most of this plugin? How would you like a quick 5 day email crash course with actionable advice on building your membership site? Only the info you want, no subscription!
tr: Bu eklentiden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızla ilgileniyor musunuz? Üyelik sitenizi oluşturma konusunda uygulanabilir tavsiyeler içeren 5 günlük hızlı bir e-posta kursuna ne dersiniz? Sadece istediğiniz bilgiler, abonelik yok!
